Certyfikaty UX dla firm. Jak zdobyć?

Certyfikaty UX dla firm

Projektowanie zorientowane na użytkownika, czyli User Experience, jest coraz bardziej powszechne. Dzisiaj wiadomo już, że nie każda strona internetowa i nie każda aplikacja ma szansę się sprzedać. Szkolenia certyfikacyjne UX dla firm to najlepszy sposób na to, aby pracownicy firmy zdobyli wiedzę z zakresu projektowania ukierunkowanego na to, czego doświadcza użytkownik. To pierwszy krok do zwiększenia swoich szans na rynku i osiągnięcia sukcesu. Dzisiaj rezygnacja z zastosowania założeń User Experience może skutkować brakiem klientów.

Jakie są podstawowe założenia User Experience?

Zgodnie z założeniami User Experience dobra strona i aplikacja internetowa to taka, która jest:

  • użyteczna;
  • praktyczna;
  • łatwa w obsłudze;
  • przejrzysta.

Wszystkie te określenia może ująć w jedno, mówiąc, że zarówno strony, jak i aplikacje internetowe muszą być po prostu przyjazne. Chodzi o to, aby stworzyć je tak, by klient nie miał problemu ze znalezieniem ważnych dla siebie informacji, wiedział, gdzie znajdują się poszczególne elementy nawigacyjne. Istotne są odpowiednie kolory, które nie powinny być zbyt krzykliwe. Należy dobrać je tak, aby przeczytanie tekstu znajdujące się na stronie nie stanowiło najmniejszego problemu.

Czym jest certyfikat UX?

Mówiąc o certyfikatach UX, z całą pewnością warto wspomnieć o certyfikacie międzynarodowym, który pojawił się w 2015 roku. Powstał on za sprawą stowarzyszenia Uxaliance, które zajmuje się promocją idei User Experience. Co ważne, szkolenia certyfikacyjne UX dla firm to kursy, które adresowane są do różnych grup pracowników. Mogą postawić na nie zarówno project managerowie, jak i graficy, programiści, osoby odpowiedzialne za tworzenie projektów aplikacji bądź strony. Szkolenia certyfikacyjne UX dla firm odznaczają się niezwykle wysokim poziomem merytorycznym. Oznacza to, że każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w takim szkoleniu, może liczyć na solidną porcję wiedzy i umiejętności praktycznych. Są to kursy, które w pełni zadowolą nawet najbardziej wymagających uczestników. Ich atutem są kameralne grupy, co znacznie ułatwia pracę.

Czy szkolenia certyfikacyjne UX dla firm mają różny poziom zaawansowania?

Szkolenia poświęcone User Experience przeznaczone dla firm to podział zarówno na moduły tematyczne, jak i poziomy zaawansowania. Najczęściej w grę wchodzą trzy:

  • początkujący;
  • średniozaawansowany;
  • zaawansowany.

Dzięki temu każdy może postawić na kurs, który najlepiej wpisuje się w jego indywidualne potrzeby oraz oczekiwania. Wszystko to przekłada się na efektywność kształcenia w zakresie User Experience. Chodzi przecież o to, aby uczestnicy szkoleń wynieśli z nich jak najwięcej dla siebie. Plusem takich szkoleń jest bardzo duży nacisk na umiejętności praktyczne. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników wie, jak powinno wyglądać wzorowo wykonane projektowanie User Experience.

Szkolenia certyfikacyjne UX dla firm cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Na szczęście znalezienie takiego szkolenia, które stoi na naprawdę wysokim poziomie, nie stanowi obecnie większego problemu. Kursy są bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym, a odpowiedzialna za ich prowadzenie kadra ma zarówno wiedzę z zakresu User Experience, jak i tego, w jaki sposób przekazywać wiedzę, aby proces ten przyniósł oczekiwany efekt.