NX CAD – komputerowe wspomaganie projektowania

NX CAD – komputerowe wspomaganie projektowania

Nowoczesne rozwiązania softwarowe są obecnie wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Oprogramowanie NX CAD znajduje zastosowanie w najlepiej rozwijających się gałęziach przemysłu. Innowacyjny system wspomaga wszelkie prace związane z rozwojem produktów i wpływa na udoskonalenie złożonych procesów produkcyjnych. W znacznym stopniu ułatwia projektowanie elementów z metalu, kompozytów czy tworzyw sztucznych.

Przydatne funkcje oprogramowania NX CAD

System bazuje na kernelu PARASOLID, którego właścicielem jest Siemens Digital Industries Software. Oprogramowanie NX CAD daje możliwość poprawy jakości produktu, uzyskania cyfrowego prototypu, zminimalizowania kosztów produkcji czy zwiększania efektywności projektowania. System sprawdza się w większości branż i w różnych gałęziach przemysłu. Do niewątpliwych atutów oprogramowania należy wyposażenie w narzędzia do modelowania powierzchniowego, synchronicznego oraz bryłowego.

NX CAD wpisuje się w potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oprogramowanie posiada specjalne funkcje, które zostały zaprojektowane z myślą o specyfice przemysłu Automotive, Aerospace czy Mold & Die. Doskonale nadaje się także do projektowania form wtryskowych, modelowania systemów typu Routing automatyzacji procesów pobrania geometrii części oraz przygotowania szerokiej gamy obliczeń CAE. Nowoczesny system idealnie sprawdza się podczas programowania obrabiarek CNC, robotów frezujących czy drukarek 3D.

Moduły oprogramowania NX CAD firmy Siemens

Program pozwala na przechowywanie danych, planów i kopii rysunków. W związku z tym cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród projektantów czy inżynierów. Oprogramowanie NX CAD zostało wyposażone w pakiety do projektowania mechanicznego, powierzchniowego razem z NX Realize Shape oraz tworzenia projektów elektromechanicznych. Szereg unikalnych modułów można dowolnie konfigurować i dopasowywać do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Największym partnerem handlowym Siemens Digital Industries Software w Polsce jest firma CAMdivision. Znany dostawca nowoczesnego oprogramowania uzyskał prestiżowy status SMART EXPERT w dziedzinie NX CAD/CAM, TEAMCENTER oraz Solid Edge. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że ponad 3/4 wdrożeń pakietów Tooling i prawie 2/3 licencji NX CAD/CAM należy w Polsce do CAMdivision. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej camdivision.pl!