Ile zarabia aktor w teatrze i serialu? Zarobki aktorów w Polsce

Ile zarabia aktor?

Przypadkowe osoby zapytane o zarobki aktorów na pewno zgodnie odpowiedziałyby, że są to kwoty bardzo atrakcyjne. Jednakże czy zawód aktora to żyła złota? Na ile mogą liczyć aktorzy – zapraszam do zapoznania się z artykułem na ten temat, w którym dokładnie sprawdzimy jak wyglądają pensje aktorów. Jak się okazuje, zarobki aktorów są bardzo zróżnicowane.

Zawód aktora dzieli się na kilka kategorii, są to miedzy innymi: aktor teatralny, filmowy czy serialowy. Każda grupa rządzi się swoimi „miesięcznymi stawkami”.

Ile zarabia aktor w teatrze?

Aktor teatralny może liczyć na najbardziej stałe zarobki w skali miesiąca. Na początku swojej drogi z deskami teatru początkowy aktor może liczyć na dosyć mierne zarobki wahające się od 1,5 tyś. do 2 tyś złotych. Osoba występująca w teatrze z zapasem kilkunastoletniego doświadczenia może na końcu miesiąca inkasować średnio od 4,5 tyś. do nawet 7 tyś. złotych.

Sprawdź również: Ile zarabia listonosz?

Aktor filmowy – zarobki

Aktor filmowy nie może liczyć na tak systematyczne wpływy na konto jak wyżej wymieniony aktor teatralny. Zarobki aktora filmowego uzależnione są od dni na planie filmowym. Bardziej znani aktorzy mogą liczyć na „dniówkę”, która zaczyna się od 5 tyś. złotych. Aby nakręcić sceny do filmu, aktorzy na planie spędzają co najwyżej tydzień. Wynika z tego, że miesięcznie w czasie nagrywania scen aktor może zarobić nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Ile zarabia aktor w serialu?

Produkcje serialowe w dzisiejszych czasach plasują się na szczytach wykresów oglądalności serwisów streamingowych. Popularni aktorzy serialowi mogą liczyć na naprawdę wysokie stawki w ich branży. Podobnie jak w produkcjach filmowych, aktorzy serialowi cenią się w skali „dniówek”. Znana z serialu „Rodzinka.pl” Małgorzata Kożuchowska dziennie może liczyć na aż 7 tyś. Złotych. Aczkolwiek początkujący w branży serialowej muszą zadowolić się kwotą w granicach 1 tyś. złotych.

Sprawdź również: Ile zarabia stewardessa?

Zarobki aktorów w reklamach

Oprócz wyuczonego zawodu najlepszym sposobem zarobku aktora są reklamy. Umieszczenie twarzy znanej osoby w reklamach jest dla marketingu firm bardzo opłacalne. Dlatego wynagrodzenia za podpisanie rocznego kontraktu mogą oscylować nawet w granicach 1 mln złotych.

Czy praca aktora jest opłacalna?

Pomimo ciężkich początków, aby w ogóle stać się rozpoznawalnym zawód aktora to dobrze płatna praca. Niestety bardzo prawdopodobne jest, że nie wszystkie osoby będą w stanie zarabiać tyle co najbardziej rozpoznawalni aktorzy. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierając zawód/pracę swojego życia, zdecydować się na udział w show biznesie.

Sprawdź nasze kalkulacje:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze