Ile zarabia dyrektor szkoły? Średnie zarobki 2020

Ile zarabia dyrektor szkoły? Jakie są jego obowiązki?

Zarobki

Dyrektor szkoły to bardzo wymagający zawód, który wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Czy warto jednak ubiegać się o to stanowisko? Ile zarabia dyrektor szkoły i jakie są jego obowiązki? Sprawdźmy, ile wynosi statystyczna pensja dyrektora szkoły.

Obowiązki dyrektora szkoły

Do obowiązków dyrektora szkoły należy m.in.:

  • godne reprezentowanie szkoły;
  • realizacja zadań zgodnie z uchwałami Rady Szkoły oraz Rady Pedagogicznej;
  • zapewnienie bezpiecznych warunków bytowania uczniów na czas trwania zajęć;
  • właściwa organizacja pracy nauczycieli, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz BHP.

Ile zarabia dyrektor szkoły? Średnie zarobki 2020

Z ogólnie dostępnych informacji wynika, że średnia pensja dyrektora szkoły wynosi od ok. 4500 do 6700 zł. Nie są to jednak jedyne benefity, wynikające z pełnienia tej funkcji. Część dyrektorów może również liczyć na dodatkowe profity, takie jak służbowy komputer czy telefon komórkowy. Kto zatrudnia dyrektorów szkół? Podlegają oni pod organ prowadzący konkretną placówkę. Najczęściej jest to wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Kadencja dyrektora szkoły trwa 5 lat.

Czy trudno zostać dyrektorem szkoły? Jakie trzeba spełnić wymagania? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Przede wszystkim kandydat na to stanowisko powinien mieć ukończone studia magisterskie oraz posiadać przygotowanie pedagogiczne. Niezbędny jest również kurs zarządzania jednostkami oświatowymi. Czy trzeba być nauczycielem, aby zostać dyrektorem szkoły? Okazuje się, że tak! Jednym z wymagań jest co najmniej 5-letni staż zawodowy na stanowisku nauczyciela.

Sprawdź przy okazji:

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze