USA: Najwięcej ofiar wypadków drogowych od 2005 roku

USA: Najwięcej ofiar wypadków drogowych od 2005 roku

Aktualności ze świata

Jak wynika z raportu sporządzonego przez NHTSA (ang. National Highway Traffic Safety Administration), w 2021 roku na amerykańskich drogach zginęło niemal 43 tys. osób. Jest to aż o 10,5% więcej niż w 2020 roku. Tym samym jest to największy wzrost wypadkowości od 2005 roku, czyli od 16 lat.

Tragiczny bilans wypadków samochodowych w USA

Najnowszy raport NHTSA (tłum. Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Szybkiego Ruchu Drogowego) nie napawa optymizmem pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie USA. W 2021 roku na amerykańskich drogach w wyniku wypadków drogowych, śmierć poniosło wg szacunków 42 915 osób. To o 10,5% więcej, niż rok wcześniej, kiedy to liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 38 824.

Największy wzrost wypadkowości (o 16%) widoczny jest w wypadkach z udziałem wielu samochodów jednocześnie (ang. multivehicle crashes) oraz na drogach miejskich. Spory wzrost widoczny jest również w wypadkach z udziałem osób starszych, gdzie śmierć poniosło o 14% więcej osób w wieku powyżej 65 lat. Wzrosła również liczba ofiar wśród pieszych o 13%. O tyle samo wzrosła liczba wypadków śmiertelnych z udziałem ciężarówek.

Za tak ponure statystyki odpowiada zwiększony dystans, średnio pokonywany przez kierowców, który drastycznie zwiększył się w 2021 roku o 11,2%.

Sprawdź również:


Źródło: cnbc.com

Zdjęcie główne w artykule: unsplash.com

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze