USA: General Motors inwestuje 100 mld dolarów w produkcję skrzyń biegów

USA: General Motors inwestuje 100 mld dolarów w produkcję skrzyń biegów

Amerykański koncern samochodowy General Motors zamierza zainwestować 100 milionów dolarów w dwie fabryki na terenie Stanów Zjednoczonych USA. Celem takiej inwestycji jest zwiększenie produkcji skrzyń biegów, używanych w pojazdach Chevrolet Silverado i GMC Sierra.

General Motors inwestuje 100 mln dolarów w fabryki

Z racji tego, że popyt na pick-upy marki General Motors stale rośnie, kluczowym elementem dla tego koncernu jest utrzymanie łańcucha dostaw kluczowych podzespołów, takich jak skrzynie biegów. W tym celu General Motors inwestuje ogromne środki finansowe, aby zapewnić sobie odpowiednie możliwości produkcyjne. Aż 93 mln dolarów otrzyma fabryka w mieście Romulus (stan Michigan), a 7 mln dolarów fabryka w Bedford (stan Indiana).

Powodem takich działań są niedobory półprzewodników, które spowodował kryzys w marcu 2022 roku. Komponenty są niezbędne, aby utrzymać produkcję skrzyń biegów. Światowy rynek samochodowy spodziewa się strat finansowych na poziomie 60 mld dolarów, co ma wynikać z niedoboru półprzewodników i spadkiem możliwości produkcyjnych pojazdów.

Sprawdź również:


źródło: cnbc.com
zdjęcie: unsplash.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.