Sprzedaż pojazdów elektrycznych w USA: Hyundai wyprzedza GM

Sprzedaż pojazdów elektrycznych w USA: Hyundai wyprzedza GM

Popularność samochodów elektrycznych nie maleje, a czołowi producenci za wszelką cenę chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Doskonale widać to na rynku amerykańskim, gdzie koncern motoryzacyjny Hyundai (w tym Kia) bije rekordy sprzedaży pojazdów EV i wybija się na czoło stawki, tuż przed markę General Motors. Niemniej na szczycie nadal króle znana wszystkim Tesla.

Samochody elektryczne Hyundai zyskują na popularności

Znana wszystkim fanom motoryzacji marka Hyundai doczekała się niemałego zainteresowania swoimi samochodami elektrycznymi. Na terenie USA sprzedaż pojazdów elektrycznych tego koncernu przebiła nawet wyniki koncernu General Motors.

Tylko w I połowie 2023 roku, Hyundai sprzedał na amerykańskim rynku ponad 38 tys. pojazdów elektrycznych. Zaraz za nim jest GM z wynikiem nieco ponad 36 tys. sztuk, a dalej Volkswagen Group, który sprzedał ponad 26 tys. egzemplarzy aut elektrycznych.

Tesla na czele stawki elektromobilności w USA

Najlepszy wynik sprzedażowy (co nie powinno dziwić) odnotowała Tesla, która od stycznia do czerwca 2023 roku, wyprzedała grubo ponad 336 tys. samochodów napędzanych energią elektryczną. Tym samym można zauważyć wzrost sprzedaży o 30% rok do roku, co było też spowodowane uruchomieniem nowej fabryki Tesli w Teksasie.

Obecnie samochody elektryczne Tesli stanowią ok. 60% wszystkich aut tego typu w USA.


Sprawdź również:

Źródło: https://www.cnbc.com/2023/07/07/ev-sales-hyundai-overtakes-gm-but-teslas-us-dominance-continues.html

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.