Mapa walk na Ukrainie – aktualne wydarzenia 2022

Mapa walk na Ukrainie – aktualne wydarzenia 2022

Walki na Ukrainie toczą są bardzo dynamicznie. Z tego powodu warto sprawdzić aktualną mapę wydarzeń wojskowych na terytorium Ukrainy. Gdzie śledzić postępy wojsk ukraińskich na żywo? Przedstawiamy aktualną mapę Ukrainy 2022 z naniesionymi obszarami walk.

Mapa walk na Ukrainie – liveuamap.com

Aktualna mapa Ukrainy przedstawiająca bieżące działania militarne znajduje się pod adresem: liveuamap.com. Można tam na bieżąco śledzić postępy wojsk konfliktu, a więc zarówno armię ukraińską, jak i rosyjską. Ponadto możemy na bieżąco śledzić konkretne incydenty, takie jak bombardowania, naloty, uruchomione alarmy bombowe, przerwy w dostawie prądu czy nawet wywieszone flagi. Mapa wojny na Ukrainie w czytelny sposób prezentuje obszar kontrolowany przez Rosjan – kolor czerwony.

Walki na Ukrainie – mapa ataków 2022

Serwis liveuamap.com pozwala na szybki podgląd sytuacji militarnej na terenie Ukrainy. Na czerwono zaznaczony jest obszar kontrolowany przez siły rosyjskie, a widocznymi ikonkami oznaczono różne, kluczowe wydarzenia.

Przykładowo ikonka bomby oznacza ostrzał w danym regionie, ikona przypominająca grzyb atomowy to miejsce intensywnych wybuchów, a symbol błyskawicy oznacza rejony dotknięte brakiem energii elektrycznej lub pracami z tym związanymi. Tym samym dzięki mapie liveuamap.com możemy na bieżąco śledzić walki na terytorium Ukrainy.

Oprócz tego więcej informacji na temat ruchów wojsk można znaleźć w prawym panelu mapy. Przypomina ona tzw. feed informacyjny. Oprócz obszernych opisów sytuacyjnych, często znajdują się tam również zdjęcia z miejsc wydarzeń. Co ciekawe, mapa Ukrainy na żywo doczekała się także polskiej wersji językowej: liveuamap.com/pl.

Wojna na Ukrainie na żywo

Jeśli interesuje Cię aktualna mapa walk na Ukrainie – koniecznie sprawdź serwis liveuamap.com. Dostęp do niego jest w pełni darmowy. Użytkownicy docenią również możliwość pobrania specjalnej aplikacji na smartfona.

Źródło zdjęcia: screenshot z witryny liveuamap.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.