Linie lotnicze Delta zwiększają płace pracowników o 5%

Linie lotnicze Delta zwiększają płace pracowników o 5%

Aktualności ze świata

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines zwiększają wynagrodzenie swoich pracowników o 5% i jest to już druga podwyżka w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Podwyżka płac o 5% w Delta Airlines

Osoby zatrudnione w Delta Air Lines mogą liczyć na 5% podwyżkę płac od kwietnia 2023 roku. Jak mówi komunikat na oficjalnej stronie news.delta.com:

Employees across the board – from flight attendants to ground employees – have earned a 5% pay raise as Delta continues to invest in the people who lead their industry.

Oznacza to, że każdy pracownik obsługi naziemnej i stewardzi, otrzymają niebawem większe wynagrodzenie. Co ciekawe, jest to już druga podwyżka w ciągu ostatniego roku. O 4% wzrosły wynagrodzenia pracowników Delta Air Lines w maju 2022 roku. Była to jednocześnie pierwsza podwyżka płac od czasów pandemicznych.

Podwyżki nie dotyczą natomiast pilotów. Dla nich przygotowano propozycję nowych kontraktów, zwiększających ich wynagrodzenie aż o 34% w przeciągu kolejnych 4 lat. Wraz z podpisaniem kontraktu, piloci natychmiast otrzymają 18% podwyżki.

Delta Air Lines funkcjonują od 94 lat

Linie lotnicze Delta Air Lines zostały założone w 1929 roku, a nazwa wzięła się od delty rzeki Missisipi. Obecnie siedziba główna spółki znajduje się w Atlancie, w stanie Georgia. Linie Delta Air Lines obsługują trasy ze Stanów Zjednoczonych do Europy, Azji, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej i Kanady – w sumie 247 tras. W ich posiadaniu jest 789 samolotów.


Sprawdź również:

źródło: https://news.delta.com/delta-invests-its-people-again-announces-5-pay-raise

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze