Ford notuje spadek sprzedaży. Powód: braki w zaopatrzeniu

Ford notuje spadek sprzedaży

Amerykański koncern Ford Motor Company boryka się z brakami zaopatrzenia w swoich fabrykach. 4 maja 2022 roku przedsiębiorstwo poinformowało znaczącym o spadku sprzedaży w kwietniu, porównując dane z tego samego okresu w 2021 roku. Sprzedaż spadła aż o 10,5%, a głównym powodem jest niska dostępność półprzewodników, która niekorzystnie wpływa na wydajność linii produkcyjnych.

Problemy w fabrykach Forda

Problem z dostępem do półprzewodników i chipów spowodował znaczący spadek sprzedaży samochodów marki Ford. Dyrektor marketingu Ford Andrew Frick w wydanym oświadczeniu przyznał, że spadek sprzedaży w kwietniu rok do roku zmalał aż o 10,5%. Firma notuje regularny spadek sprzedaży już od dłuższego czasu. W lutym i marcu bieżącego roku spadek wynosił aż 20%.

Tytułowy producent samochodów w obliczu problemów z zaopatrzeniem, zdecydował o montażu cennych komponentów elektronicznych w pierwszej kolejności w pojazdach zamawianych indywidualnie, takich jak Mustang Mach-E crossover. Sprzedaż tego modelu podwoiła się w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrost zainteresowania widoczny jest również w modelach Maverick i SUV-ach Bronco. Natomiast problemy z produkcją obejmują modele pick-upów z serii F, np. Ford F-150. W ciągu ostatniego miesiąca sprzedano aż o 22% mniej pojazdów z tego modelu.

Ford w kwietniu 2022 roku sprzedał w sumie 609 097 pojazdów.

Sprawdź również:

 

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.