Chiny: Serwis Airbnb wycofuje się z Chin na skutek lockdownu

Airbnb wycofuje się z Chin

Platforma internetowa Airbnb umożliwiająca wynajem lokali od osób prywatnych zawiesza swoją działalność w Chinach. Powodem jest długotrwały lockdown, który mocno uderzył w turystykę. Wszystko za sprawą tzw. polityki “zero-Covid” oraz surowych restrykcji związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-Cov-2.

Airbnb wycofuje się z Chin – powód: wyniszczający turystykę lockdown

Po 6 latach działalności Airbnb w Chinach, serwis ten zaczyna powoli wycofywać oferty domów i miejsc noclegowych na terenie Chin. W ciągu kilku następnych miesięcy, z platformy mają zniknąć wszystkie oferty wynajmu, zlokalizowane w Chinach. Pomimo tego firma nie spodziewa się kryzysu finansowego, ponieważ chiński rynek generuje zaledwie ok. 1% globalnych przychodów.

Niemniej jednak od początku istnienia tego serwisu w Chinach, z usług wynajmu za jego pośrednictwem skorzystało 25 milionów użytkowników. Co ciekawe, Airbnb rozwijał się w Chinach na tyle intensywnie, że powstała nawet osoba nazwa tej marki – Aibiying (爱彼迎).


źródło: plotkibiznesowe.pl
źródło zdjęcia: unsplash.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.