Wypadki rowerzystów – statystyki od 1.01 do 31.07

Wypadki rowerowe 2020

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu – nie tylko w miastach, ale również i poza nimi. Podróżujemy nim już nie tylko w celach rekreacyjnych i sportowych, ale również do pracy czy na zakupy. Niestety, rowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, nadal znajdują się w wysokiej grupie ryzyka wypadkowego. Pomimo rosnącej liczby ścieżek rowerowych, wypadki z udziałem rowerzystów są dosyć powszechne. Jak wygląda statystyka wypadków rowerowych w okresie od stycznia do końca lipca 2020 roku? Już wszystko prezentujemy.

[irp posts=”701″ name=”Ile zarabia policjant? Zarobki policjantów w 2020 roku”]

Wypadki rowerowe – statystyki 1.1 – 31.07.2020

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Policję, w okresie od stycznia do końca lipca 2020 roku, na polskich drogach miało miejsce 2075 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Niestety aż 127 osób na skutek tych zdarzeń poniosło śmierć. Ponad 1890 osób zostało rannych. Co jest główną przyczyną tego rodzaju wypadków? Najczęściej powodowane są one z winy kierowców samochodów, a główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.