Zalety i zastosowanie kontenerów magazynowych

Zalety i zastosowanie kontenerów magazynowych

Jednym z największych atutów, które przyczyniły się do tego, że kontenery magazynowe szturmem wdarły się do różnego rodzaju branż, są: modułowość, ogromna konfiguralność, mobilność oraz ich cena — zdecydowanie niższa, niż budowa klasycznego lokalu pod biuro czy magazyn. W jakich branżach i w jakim celu wykorzystuje się kontenery magazynowe? Już wyjaśniamy!

Kontener magazynowy — zalety

Na wstępie należy zaznaczyć, że kontenery magazynowe są rozwiązaniem, które ma sporo zalet, jak chociażby fakt, że bez problemu można je przetransportować z jednego miejsca na drugie, nawet poza granice kraju. Przydają się do przewożenia różnego rodzaju towarów. Jeśli korzystacie z nich w roli magazynu i w pewnym momencie jesteście zmuszeni zmienić jego lokalizację, wystarczy, że załadujecie je na ciężarówkę i razem ze znajdującą się w środku zawartością, przewieziecie w miejsce docelowe.

Czy potrzebuję pozwolenie na postawienie kontenera?

Nie! Jeśli zastanawiałeś się, czy aby postawić na swojej działce kontener magazynowy, potrzebujesz pozwolenia, odpowiedź brzmi — nie. Nie ma potrzeby występowania do gminy o pozwolenie na budowę, co zdecydowanie skraca czas posadowienia kontenera, a co za tym idzie – można z niego szybciej korzystać. W przypadku kontenerów – biurokracja ogranicza się do niezbędnego minimum. Stawiacie i tyle!

Biuro w kontenerze magazynowym

Możliwość modyfikacji kontenerów, dostosowywania ich do własnych potrzeb oraz szybkiego rozpoczęcia korzystania z nich, przyczyniły się do ich popularyzacji wśród osób prowadzących biura. Biuro w kontenerze okazało się świetnym rozwiązaniem szczególnie dla deweloperów. W kontenerze na placu budowy organizują sobie oni maksymalnie komfortowe biuro, które po zakończeniu budowy, zabierają ze sobą w miejsce kolejnej. Brak skomplikowanych formalności zachęca także do inwestycji w kontenery magazynowe osoby prowadzące działalność handlową. Pawilon w kontenerze? Czemu nie!

Domy z kontenerów magazynowych

Modułowe domy z kontenerów mają w Polsce coraz większą liczbę zwolenników. Faktem jest, że dla urzędników, wciąż są one zagwostką, na którą patrzą łaskawym okiem. Rosnąca popularność budownictwa modułowego pozwala wysnuć wniosek, że z czasem może ono stać się alternatywą dla domów kanadyjskich oraz stawianych z prefabrykatów. Domy modułowe mogą prezentować się naprawdę stylowo i nowocześnie. Kontenery umożliwiają wycięcie w nich dodatkowych drzwi lub okiem.