Wygodnie i modnie, czyli jesienne stylizacje dla mężczyzn

bluzy męskie

Chłodne, jesienne dni wymuszają na nas noszenie ciepłych ubrań, a w dodatku w kilku warstwach. Wydaje się, że ubranie na cebulkę, choć zapewnia uczucie ciepła, nie może być wygodne ani wyglądać zbyt dobrze. Tymczasem wystarczy tylko odpowiednio dobrać odzież, aby móc wyglądać stylowo nawet jesienią i zimą.

Bluza na wierzch

W chłodne dni nie wystarczy założyć koszulki i kurtki – konieczna będzie dodatkowo wygodna bluza, która zapewni uczucie ciepła. Obecnie mężczyźni mają ogromny wybór bluz, które można kupić na przykład tutaj https://answear.com/k/on/odziez/bluzy. Różnorodne modele (rozpinane, wkładane przez głowę, z kapturem lub bez) sprawiają, że każdy znajdzie idealna bluzę dla siebie. Można pod nią założyć koszulkę zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem, w zależności od pogody. Jak sprawić, aby jesienna bluza nie tylko wyglądała dobrze, ale i dawała poczucie komfortu? Najlepiej wybrać model nieco luźniejszy, mając tym samym na uwadze, że pod spód założymy przynajmniej jedną warstwę. Bluzę jesienną często kupujemy jeszcze latem, gdy mamy na sobie jedynie lekki t-shirt. Zbyt dopasowana bluza może uwierać, jeśli dodatkowo pod spód ubierzemy podkoszulek czy koszulkę typu long.

Wygodna kurtka na jesień

Jesień to stosunkowo kapryśna pora roku, bowiem wita nas chłodnymi porankami, natomiast w ciągu dnia temperatura często jest jeszcze dosyć wysoka. To zaś sprawia, że trudno jest znaleźć idealną kurtkę na jesień. Nie ma wątpliwości, że sama bluza to zdecydowanie za mało, nawet jeśli temperatura w ciągu dnia wynosi ponad 10 stopni. Nie warto ubierać typowo letnich, cienkich kurtek, które nie sprawdzają się w szczególności o poranku oraz wieczorami. Z drugiej jednak strony na ciepłą, zimową kurtkę jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Noszenie jej jesienią nie daje poczucia komfortu, a jedynie prowadzi do przegrzania organizmu. O tej porze roku dobrze jest wybierać modele chroniące od wiatru oraz przeciwdeszczowe. Obecnie na rynku dostępne są kurtki lekkie, lecz dające uczucie ciepła, a co więcej chroniące przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Sportowe obuwie

Do codziennych stylizacji warto dobierać sportowe obuwie. Szeroką ofertę można znaleźć na stronie sklepu internetowego https://answear.com/k/on/obuwie/sneakersy-i-sportowe. Jesienią doskonale sprawdzają się modele wykonane ze skóry bądź ewentualnie materiałów skóropodobnych, które nie przemakają. O tej porze roku lepiej zrezygnować z trampek czy innego rodzaju obuwia materiałowego, które nie poradzi sobie w czasie dużego deszczu. Dobrze, aby buty miały grubą podeszwę, która dodatkowo izoluje stopy od zimnego podłoża. Obuwie sportowe, które wybieramy dla siebie na jesień, doskonale sprawdzą się również wiosną, szczególnie tą wczesną. Większość mężczyzn buty sportowe zakłada w każdej sytuacji – do pracy, na wyjście na miasto, na spacer. Pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać rozmiar obuwia – jesienią często bowiem zakładamy nieco grubsze skarpety, w których buty nie powinny nas uwierać.