Wiele firm skupia się przede wszystkim na doskonaleniu umiejętności, podnoszeniu jakości usług i dostarczaniu klientom coraz to nowych powodów do zakupu.
Wprowadzając innowacyjne pomysły na działania marketingowe, zachęcają klientów do większego zainteresowania – przykładem może być tu dość nowa strategia, zwana marketingiem doświadczeń, o którym więcej przeczytasz na https://commplace.pl/blog/dlaczego-marketing-doswiadczen-dziala-tak-dobrze/. A co z pracownikami i wzajemnym zaufaniem, które wiele firm buduje niezależnie od wyników finansowych? Jak stworzyć firmę przyjazną pracownikom i interesariuszom?
Marketing relacji nie tylko z klientami
Przedsiębiorstwa stawiają głównie na podtrzymywanie odpowiednich relacji z klientami, aby zbudować trwałą nić porozumienia i zaufania. Oczywiście jest to niezwykle potrzebne, ponieważ dbanie o relacje z klientami buduje naszą pozycję na rynku. Dzięki temu stajemy się bardziej konkurencyjni. Marketing relacji to doskonały sposób na utrzymywanie odpowiedniej więzi z klientami, a jednocześnie na stabilny rozwój swojej firmy. Więcej o marketingu relacji przeczytasz na https://commplace.pl/marketing-relacji-utrzymywanie-wiezi-z-klientem/.
Komunikacja korporacyjna z pracownikami
Chociaż utrzymywanie więzi z klientem jest dla wielu firm najistotniejsze, z punktu widzenia komunikacji, warto jednak pomyśleć również, a może i przede wszystkim, o pracownikach. To właśnie oni są prawdziwym fundamentem firmy i od ich umiejętności, a także zadowolenia z pracy, zależy dalsze powodzenie w działaniach. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z różnymi kanałami, które możemy wykorzystać do komunikacji z pracownikami. Komunikacja korporacyjna polega na wykorzystaniu treści, które chcemy dostarczyć do odbiorców, w formie dialogu. Aby trafić do zmysłów pracowników, powinniśmy opowiadać historię. Nie może być to wyłącznie przemowa, która trafi do nielicznych. O komunikacji korporacyjnej przeczytasz znacznie więcej w artykule https://commplace.pl/blog/komunikacja-korporacyjna-w-dobie-content-marketingu/.
Derekrutacja – co to takiego?
To samo dotyczy również tych mniej przyjemnych tematów, m.in. procesu rozwiązywania umów z pracownikiem. Niestety umiejętność sprawnego i zgodnego z etyką zwalniania pracowników to umiejętność, którą posiadają nieliczni. A szacunek do pracownika i jego osiągnięć oraz wkładu pracy, powinien obligować właścicieli do pewnych zachowań. Warto zapoznać się bliżej ze strategią derekrutacji – służącej zachowaniu godności pracownika, przemyślanym krokom i wieloetapowości, mającej na celu zakończenie umowy. O derekrutacji przeczytasz na https://commplace.pl/blog/derekrutacja-czyli-zwalnianie-w-bialych-rekawiczkach/.
Komunikacja z pracownikami a kreowanie wizerunku
Odpowiednie podejście do tematu komunikacji firmy z otoczeniem ma ogromny wpływ na budowanie wizerunku. To, w jaki sposób będziemy budować relacje, będzie miało zdecydowany wpływ na wizerunek firmy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przedsiębiorcy powinni zrozumieć, że wszystkie podejmowane przez firmę działania, mają później odzwierciedlenie w opiniach. Przeczytaj nieco o kreowaniu wizerunku marki i poznaj prawdziwe studium przypadku na ten temat: https://commplace.pl/blog/kreowanie-wizerunku-marki-dlaczego-jest-kluczowe/.