Ranking laptopów do pracy – polecamy solidne modele

Ranking laptopów do pracy - polecamy solidne modele

Laptopy to komputery przenośne, dostępne w różnych rozmiarach i wariantach. Wiele modeli na pierwszy rzut oka wygląda bardzo
podobnie, ale w praktyce mogą one naprawdę mocno różnić się między sobą parametrami. jak wybrać urządzenie najlepsze do pracy?

Przede wszystkim – określ swoje potrzeby

Szukając laptopa, który doskonale sprawdzi się w pracy trzeba pod uwagę wziąć specyfikę wykonywanych zadań. Dodatkowo należy zastanowić się czy z urządzenia mimo wszystko raczej będziemy korzystać w domu/biurze czy zależy nam na tym, aby komputer faktycznie był przenośny? Jeśli często podróżujemy, przemieszczamy się, umawiamy spotkania z klientami w różnych miejscach, wówczas dobrze, aby wybrać rozwiązanie z dobrą i mocną baterią. Stałe poszukiwanie źródła prądu nie jest komfortowe i nie wpływa pozytywnie na nasz wizerunek w oczach klienta czy kontrahenta. Ale to nie jedyny aspekt. Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając laptopa biznesowego?

Cechy, jakie powinien mieć laptop biznesowy

Przenośny komputer powinien się cechować wytrzymałością, dlatego najlepiej postawić na rozwiązania o wytrzymałej obudowie i długiej pracy baterii. Świetnym rozwiązaniem jest model o wodoszczelnej klawiaturze, szczególnie, jeśli często organizujemy spotkania z klientami w miejscach, gdzie jest ryzyko zalania (np. kawiarnia). Z parametrów sprzętowych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na inne kwestie. Pojemny dysk czy matowa matryca, ułatwiająca pracę nawet w bardzo mocno oświetlonych miejscach to rozwiązania szalenie praktyczne. Co dalej? Doskonale, jeśli urządzenie jest możliwie niewielkiej wagi, co jest jedną z cech urządzeń o rozmiarze np. 13,6 lub 14 cali (tu waga nie przekracza raczej 1,5 kg, co jest dużym ułatwieniem. Dobrze, jeśli urządzenie posiadało będzie różnego typu złącza – porty USB, HDMI, czytnik kart pamięci czy gniazdo słuchawkowe.

Jeszcze więcej porad o wyborze laptopa znajdziesz w tym poradniku:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-laptop-jak-wybrac-poradnik/

Laptop do pracy w budżecie do 3000 zł

Rozwój technologii sprawił, że obecnie nie trzeba mieć milionów, aby zyskać sprzęt naprawdę dobrej jakości. Również do pracy świetnie sprawdzą się rozwiązania w budżecie do 3000 zł. I co ciekawe, modele te posiadają naprawdę dobre parametry, w tym dobry ekran, szybki dysk, dużo pamięci RAM czy łączność bezprzewodową. Wszystko, co niezbędne, aby urządzenie działało szybko, sprawnie i wydajnie.

Acer Aspire Vero

Sprawdzonym modelem dla biznesu będzie np. laptop Acer Aspire Vero. To solidny laptop, którego z całą pewnością doceni każdy miłośnik ekologii. Dlaczego? Ponieważ urządzenie przygotowane zostało z materiałów, pochodzących z recyklingu, jest zatem szalenie przyjazny dla środowiska, choć to oczywiście nie jedyne jego zalety. To propozycja przygotowana z myślą o mobilności, dlatego wyposażona została w możliwość optymalnego gospodarowania energią, co jest ogromnym ułatwieniem. Atutem jest też wyświetlacz IPS o naprawdę dobrych parametrach oraz wydajne podzespoły.

Lenovo Ideapad

Dużą popularnością cieszy się w biznesie Lenovo Ideapad 3-15 oraz 3-17. To bardzo fajne rozwiązanie, analizując jakość urządzenia do jego ceny, chociaż są to komputery nieco większe – o przekątnej ekranu 15,6 oraz 17,3 cala, co ma wpływ także na wagę urządzenia. Wśród niewątpliwych atutów wymienić można również szybki dysk czy wydajny procesor, a także solidne wykonanie.

Jeśli zamiast laptopa szukasz klasycznego komputera stacjonarnego do pracy, to sprawdź w tym poradniku, jaki gotowy zestaw PC sprawdzi się najlepiej.

Lenovo V15

To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w pracy. Dobrze dopasowane podzespoły gwarantują stabilne i efektywne działanie systemu. Jest to rozwiązanie wyjątkowo solidne, a dla wielu osób ogromną zaletą będzie obecność klawiatury numerycznej. Dużym ułatwieniem jest też podświetlanie klawiszy.

W biurze nie może zabraknąć również innego sprzętu – dowiedz się jaką wybrać drukarkę:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-drukarka/

Huawei MateBook D14

To propozycja przygotowana z myślą nie tylko o pracy, ale i nauce zdalnej.14 calowa matryca IPS sprawia, że korzystanie z urządzenia jest  naprawdę wygodne. Z całą pewnością wiele osób polubi ten wariant laptopa ze względu na możliwość odchylenia ekranu o 180 stopni. Producent zadbał tu o wszelkie najważniejsze kwestie. Decydując się na podzespoły o wysokiej jakości, przygotował bardzo funkcjonalne i  wydajne urządzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie wyposażone zostało w aż 8 GB pamięci RAM oraz pojemny dysk SSD rzędu 256 GB. Wszystko to sprawia, że Huawei MateBook D14 działał będzie wydajnie, płynnie i szybko.