Ile milion ma zer? Ile to jest milion milionów?

Ile milion ma zer? Ile to jest milion milionów?

Milion wydaje się wielu osobom dosyć sporą liczbą. Tym bardziej początkującym uczniom klas podstawowych. Niemniej w wielu stresowych sytuacjach czy też na sprawdzanie, możemy łatwo pomylić się w zapisie miliona i postawić o jedno zero za dużo lub za mało. A zatem ile milion ma zer oraz ile to jest milion milionów? Sprawdź odpowiedzi na te pytania!

Ile milion ma zer?

1 milion (skrót: mln) składa się z jedynki i sześciu zer, czyli 1 000 000. W notacji wykładniczej 1 mln to 106 (dziesięć do potęgi szóstej).

Co jest przed i za milionem?

Przed milionem znajduje się tysiąc (1000, 103) oraz sto (102).

Kolejno za milionem jest:

  • miliard (109)
  • bilion (1012)
  • biliard (1015)

Oczywiście na tym nie kończą się kolejne liczebniki główne potęg tysiąca. Jest ich w zasadzie nieskończenie wiele i większość z nich dalej pozostaje nieopisana. Sprawdź również, ile zer ma miliard!

Ile to jest milion milionów?

Milion milionów to inaczej bilion, czyli 1012. W zapicie cyfrowym jest to jedynka i 12 zer, czyli: 1 000 000 000 000.

W praktyce nie stosuje się takich określeń, jak milion milionów czy tysiąc milionów. Tak wysokie liczby mają swoje indywidualne nazwy. Ponadto raczej unika się zapisywania w całości tak sporych wartości, ponieważ nietrudno wtedy o pomyłkę. Z tego też powodu wielkie liczby zapisuje się w formie notacji wykładniczej, czyli potęgi.

Sprawdź również:

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.