Milion wydaje się wielu osobom dosyć sporą liczbą. Tym bardziej początkującym uczniom klas podstawowych. Niemniej w wielu stresowych sytuacjach czy też na sprawdzanie, możemy łatwo pomylić się w zapisie miliona i postawić o jedno zero za dużo lub za mało. A zatem ile milion ma zer oraz ile to jest milion milionów? Sprawdź odpowiedzi na te pytania!
Ile milion ma zer?
1 milion (skrót: mln) składa się z jedynki i sześciu zer, czyli 1 000 000. W notacji wykładniczej 1 mln to 106 (dziesięć do potęgi szóstej).
Co jest przed i za milionem?
Przed milionem znajduje się tysiąc (1000, 103) oraz sto (102).
Kolejno za milionem jest:
- miliard (109)
- bilion (1012)
- biliard (1015)
Oczywiście na tym nie kończą się kolejne liczebniki główne potęg tysiąca. Jest ich w zasadzie nieskończenie wiele i większość z nich dalej pozostaje nieopisana. Sprawdź również, ile zer ma miliard!
Ile to jest milion milionów?
Milion milionów to inaczej bilion, czyli 1012. W zapicie cyfrowym jest to jedynka i 12 zer, czyli: 1 000 000 000 000.
W praktyce nie stosuje się takich określeń, jak milion milionów czy tysiąc milionów. Tak wysokie liczby mają swoje indywidualne nazwy. Ponadto raczej unika się zapisywania w całości tak sporych wartości, ponieważ nietrudno wtedy o pomyłkę. Z tego też powodu wielkie liczby zapisuje się w formie notacji wykładniczej, czyli potęgi.
Sprawdź również:

Krzysztof Kamzol
Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.