Idk co to znaczy? Skrót “idk” po polsku i angielsku

Idk co to znaczy? Skrót

Słownik slangu miejskiego obejmuje coraz to więcej ciekawych zwrotów i wyrazów, które napotykamy podczas codziennych konwersacji w internecie. Do takich zwrotów zalicza się często stosowany skrót: “idk“. Łatwo zgadnąć, że pochodzi on z języka angielskiego – podobnie jak większość skrótów. Dowiedzmy się zatem: Idk co to znaczy i jak można rozwinąć oraz przetłumaczyć ten skrót na język polski.

Idk co to znaczy?

Skrót “idk” pochodzi z języka angielskiego i w rozwinięciu oznacza I don’t know – czyli w tłumaczeniu na j. polski: “nie wiem“. Dlatego jeśli w rozmowie przez internet czegoś nie wiemy, wystarczy, że użyjemy skrótu “idk”.

Przykłady użycia skrótu “idk”

Jakie masz plany na dzisiaj?
W sumie to idk.

Wiesz co było zadane z matmy?
Nie było mnie wczoraj, więc idk.

O której masz autobus powrotny?
Jeszcze idk bo nie patrzyłem na rozkład jazdy.

Skrót “idk” jest bardzo przydatny!

Dlaczego warto stosować w nieformalnych rozmowach skrót “idk”? Ponieważ znacząco przyspiesza on tworzenie wypowiedzi. Zamiast pisać “nie wiem” lub w rozmowach anglojęzycznych “I don’t know“, wystarczy szybko wpisać trzy litery: “idk”.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszyscy użytkownicy internetu mogą mieć świadomość znaczenia tego skrótu. Dotyczy to szczególnie osób rzadko korzystających z komunikatorów internetowych i seniorów. Przed zastosowaniem omawianego skrótu upewnijmy się, że osoba po drugiej stronie okienka z chatem w pełni zrozumie nasze intencje i nie odbierze stworzonej przez nas wiadomości negatywnie.

Sprawdź również:


zdjęcie w artykule: unsplash.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.