Dlaczego narty nie powinny być tanie?

Dlaczego narty nie powinny być tanie?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z narciarstwem zastanawia się, dlaczego sprzęt do jazdy jest tak drogi. Niejedni uważają zapewne, że to firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu, narzucają ogromne marże, w końcu znajdziemy i takie sklepy, w których sprzęt kosztuję o połowę mniej niż w innych. Jednak, jak to często bywa, cena idzie w parze z jakością. Dlatego warto postawić na droższe, ale tym samym sprawdzone i polecane przez użytkowników narty.

Z czego zrobione są narty?

Narty, tak samo jak deski snowboardowe, wykonywane są przede wszystkim z drewna. Producenci zgodnie twierdzą, że najlepsze wyroby powstają z jesionu, orzechu i świerku. Większość nart składa się z kilku warstw różnego drewna, co pozwala uzyskać idealne połączenie. Żaden inny materiał nie jest tak wytrzymały, wygodny i bezpieczny.

Na co zwrócić uwagę, przy zakupie nart?

Przede wszystkim na markę. Jeśli zdecydujemy się na nieznanego nikomu producenta, musimy liczyć się z tym, że sami staniemy się testerami jego produktów. Musimy pamiętać, że narty, jak każdy sprzęt sportowy, powinien być bezpieczny, dlatego nie warto inwestować w coś, czego nikt wcześniej nie sprawdził. Pamiętaj, że tanie narty też mogą być dobre – musisz tylko wiedzieć, jak je znaleźć.

Następnie, zdecydujmy się na takie, które będą dla nas odpowiednie. Inne narty przeznaczone są dla dzieci, inne będą odpowiednie dla osoby dorosłej w zależności od płci. Ważne też jest, czy swoją przygodę na stoku, dopiero rozpoczynamy, czy jesteśmy już w bardziej zaawansowanej grupie.

Warto też zapytać sklep o tworzywo, z jakiego został wykonany, interesujący nas model. Jeśli odpowiedź nie będzie nas satysfakcjonowała albo nie uzyskamy jej w ogóle, lepiej odpuśćmy sobie zakup.

Dlaczego narty są drogie?

Wiemy już, z czego głównie składają się narty, dlatego odpowiedź powinna nasuwać się sama. Drewno od lat jest bardzo drogim tworzywem. Praca z nim, wcale nie jest łatwa, a produkcja go, to przecież nic innego, jak cykl przyrodniczy, którego w żaden sposób nie możemy przyspieszyć.

Dobrej jakości narty, będą zrobione z najwyższej jakości drewna, co niestety znacząco przekłada się na cenę. Dodatkowo każda para, wyposażona jest w detale, takie jak choćby zapięcia, które, aby były wytrzymałe i bezpieczne, powinny być wykonane z trwałych metali.

Do tego dochodzą koszty związane z zaprojektowaniem, dlatego na początku, jeśli chcemy zaoszczędzić, warto wybrać starsze modele, o mniej designerskim wyglądzie. Bezpieczeństwo i wygoda, są przecież cenniejsze, niż wygląd!

Znajdziesz więcej informacji na https://polski-portal.com/.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze