DKL rejestracja samochodu – w jakim powiecie obowiązuje?

DKL rejestracja samochodu – w jakim powiecie obowiązuje?

Niemal każdy kierowca samochodu dobrze wie, że po tablicy rejestracyjnej pojazdu można rozpoznać, w jakim powiecie został on zarejestrowany. Tym samym można dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z kierowcą miejscowym, czy też przyjezdnym – oczywiście nie zawsze jest to regułą! DKL rejestracja samochodu również przypisana jest do któregoś powiatu i województwa – o jaki rejon Polski dokładnie chodzi?

DKL rejestracja samochodu – jaki powiat?

Tablica rejestracyjna zaczynają się od DKL oznacza, że pojazd zarejestrowany został w powiecie kłodzkim i na terenie województwa dolnośląskiego.

Warto również wiedzieć, że pierwsza litera “D” przypisana jest właśnie do terenu Dolnego Śląska. Tym samym wszystkie samochody z rejestracją zaczynającą się od “D” pochodzą właśnie z tego rejonu Polski. Kolejne litery przypisane są już do konkretnych powiatów lub miast na prawach powiatu. Przykładowo tablice rejestracyjne z “DW” na początku obejmują miasto Wrocław, a “DJJelenią Górę. W przypadku miasta Wałbrzych jest to DB, a LegnicaDL.

Tablice rejestracyjne w Polsce

Obecny wzór tablic rejestracyjnych obowiązuje od 1 maja 2000 roku. Zastąpił on tablice starszego typu – czarne z białymi znakami.

Sprawdź również:


źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tablice_rejestracyjne_w_Polsce
zdjęcie: unsplash.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.