Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

agencja pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej to wiele korzyści dla pracownika i pracodawcy. W ten sposób można szybko znaleźć ciekawe stanowisko na krótki czas. Korzystają z tego głównie osoby młode, które nie mogą podjąć stałej pracy zarobkowej ze względu na szkołę albo studia, ale także te pracujące sezonowo. Agencje nie tylko pośredniczą w poszukiwaniu pracy. Dają także gwarancję realnego zatrudnienia – często na atrakcyjnym stanowisku.

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej to przede wszystkim pracodawca. Zatrudnia u siebie pracowników szukających ciekawych stanowisk pracy, a następnie oddaje ich na określony czas innej firmie, która potrzebuje kogoś z konkretnymi kwalifikacjami. Zajmuje się więc przede wszystkim:

  • zatrudnianiem zdolnych i wykwalifikowanych ludzi,
  • poszukiwaniem ich na rynku pracy,
  • obsługą formalności związanych z zatrudnieniem,
  • dobraniem odpowiedniego pracodawcy dla pracownika.

Takie rozwiązanie jest wygodne dla wszystkich stron transakcji. Pracownik może znaleźć ciekawą pracę, pracodawca otrzymuje wykształconego człowieka, a agencja zarabia na pośredniczeniu w poszukiwaniach.

Czy agencja pracy tymczasowej jest korzystna dla pracownika?

Pracownik poszukujący zatrudnienia na określony czas nie znajdzie lepszego miejsca do jego poszukiwania niż agencja. To dlatego, że większość firm nie chce zatrudniać nikogo na umowę na czas określony. Kiedy pojawia się taka potrzeba, wolą zwrócić się do jednostki, które zajmie się za nie wszystkim formalnościami. Pracownik uzyskuje dostęp do możliwości, które nie pojawiają się na typowym rynku pracy. Do tego wiele agencji umożliwia także uzyskanie stanowiska za granicą, co jest bardzo ciekawą opcją dla studentów planujących wyjazd na wymianę w ramach projektu Erasmus. Współpraca z taką firmą nie narzuca na pracownika żadnych opłat.

Doświadczone agencje pracy tymczasowej, takie jak Evroglobal, mogą zaoferować swoim pracownikom:

  • szybki dostęp do interesujących ofert o pracę,
  • wygodne warunki wykonywania pracy,
  • obsługę związaną ze zmianą zatrudnienia,
  • pełną legalność zatrudnienia.

Co ważne, agencje pracy tymczasowej zajmują się nie tylko szukaniem pracy dla osób bez kwalifikacji. Wiele z nich gromadzi także oferty dla doświadczonych specjalistów. Nie jest to więc tylko rozwiązanie dla bezrobotnych uczniów czy studentów. Fachowcy, którzy nie chcą albo nie są w stanie wykonywać swojego zawodu przez cały czas, mogą skorzystać z jej usług, żeby nie wypaść z rynku i nie obniżyć w ten sposób swojej wartości.