103 kW ile to koni mechanicznych? Zamiana 103 kW na KM

103 kW ile to konimechanicznych

Bardzo często podczas zakupu samochodu, kluczowym czynnikiem branym pod uwagę jest moc silnika wyrażana w kilowatach lub koniach mechanicznych. Wartość ta przekłada się na realne osiągi samochodu, aczkolwiek trzeba tu jeszcze uwzględnić inne czynniki, takie jak np. masa pojazdu. Niemniej jednak w ogłoszeniach często widnieje zapis wyrażany w kW, czyli kilowatach, podczas gdy na przestrzeni lat, przywykliśmy do podawania wartości mocy silnika w koniach mechanicznych. Jak zamienić kW na KM i jak obliczyć np. 103 kW ile to koni mechanicznych? Omówimy to w dzisiejszym poradniku!

Przeliczanie kW na KM

Moc silnika coraz częściej wyrażana jest w kilowatach i miewamy problem ze szybką kalkulacją tej wartości do koni mechanicznych. W zasadzie można to sobie nieco uprościć, ale warto znać dokładny przelicznik. Mianowicie 1 KM jest równy 735,49875 W. Na potrzeby praktyczne można tę wartość zaokrąglić do 735 W, czyli 0,735 kW.

Jeżeli z kolei chcemy wykonać działanie odwrotne, czyli przeliczyć kW na KM, wtedy mnożymy kilowaty przez 1,36 i uzyskujemy wynik w koniach mechanicznych. Dla przykładu 100 kW to 136 KM.

103 kW ile to koni mechanicznych?

103 kW to po przeliczeniu 140,08 KM (po zaokrągleniu 140 KM). Wynik ten uzyskujemy poprzez pomnożenie 103 przez 1,36.

Sprawdź również:


Zdjęcie w tle: pixabay.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze