Czy firma windykacyjna to dobry pomysł na odzyskanie należności?

Czy firma windykacyjna to dobry pomysł na odzyskanie należności?

Kiedy skontaktować się z firmą windykacyjną? Opóźnienia w płatnościach to prawdziwa zmora prowadzących biznes. Mogą byc szczególnie dotkliwe dla mniejszych przedsiębiorców, którzy przez jedną, nieopłaconą w terminie fakturą mogą popaść w poważne kłopoty, a nawet całkowicie utracić płynność finansową.

Można próbować odzyskiwać należności na własną rękę, ale nie jest to ani łatwe, ani skuteczne. Przy złej woli dłużnika negocjacje ani wysyłanie kolejnych wezwań do zapłaty niewiele pomogą. Samodzielne prowadzenie sprawy w sądzie oznacza w praktyce miesiące a nawet lata oczekiwania na gotówkę bez żadnej gwarancji. Firma windykacyjna posiada doświadczenie we wszystkim co jest potrzebne do działania – w przeprowadzaniu wywiadu, negocjacjach, w ostateczności w przeprowadzeniu postępowania sądowego i komorniczego. Najważniejsze jest, aby jak najszybciej zająć się windykacją swoich należności. Każdy miesiąc opóźnienia zmniejsza prawdopodobieństwo na ich odzyskanie. Profesjonalna firma windykacyjna nie pobiera opłat wstępnych, więc warto zasięgnąć jej porady już po pierwszym nieskutecznym wezwaniu do zapłaty.

Jak wybrać firmę windykacyjną?

Firmy windykacyjne nie cieszą się powszechnym zaufanie. Do tego wizerunku przyczyniają się po pierwsze nieuczciwi dłużnicy opowiadający o bezwzględnych i niezgodnych z prawem metodach, po drugie niektóre firmy stosują umowy, które bez gwarancji odzyskania gotówki narażają klienta na znaczne koszty. Fluence.com.pl działa w sposób całkowicie przejrzysty. Aby uzyskać poradę w sprawie windykacji wystarczy skontaktować się mailowo lub telefonicznie. Po analizie sytuacji Fluence.com.pl zaproponuje najlepsze rozwiązanie, a szczegóły działania zostaną określone umową. Prowizję firmy windykacyjnej stanowi procent od odzyskanej należności. Fluence.com.pl nie pobiera żadnych opłat wstępnych ani stałych. Działa zgodnie z przepisami polskiego prawa. Oferuje windykację należności na terenie całej Polski, a windykację terenową na terenie Warszawy i okolic.

Jakie czynności wykonuje firma windykacyjna?

Na początku procesu odzyskiwania należności firma windykacyjna stara się doprowadzić do polubownego załatwienia sprawy i podpisania ugody pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Często przygotowanie ugody poprzedza wywiad, który określa miejsce i adres dłużnika, jego majątek, dochody i wszelkie dane, które mogą mieć wpływ na zdolność płatniczą. W przypadku, kiedy przygotowanie tego rodzaju porozumienia jest niemożliwe Fluence.com.pl kieruje sprawę do właściwego sądu, gdzie reprezentuje wierzyciela. Po uzyskaniu wyroku firma windykacyjna współpracuje ze skutecznym, wybranym komornikiem co zapewni możliwie szybkie odzyskanie środków.