Wybielanie zębów w gabinecie – etap gabinetowy i domowy

Wybielanie zębów w gabinecie

Któż z nas nie marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu? Zadbane uzębienie znacznie podnosi komfort życia, dlatego też dążymy do rozjaśnienia zębów o kilka tonów. Wybielanie zębów w gabinecie cieszy się ogromną popularnością. W pełni bezpieczny zabieg, przeprowadzany pod okiem stomatologa, pomóc nam może w uzyskaniu hollywoodzkiego uśmiechu.

Wybielanie zębów w gabinecie

Etap gabinetowy

Wybielanie zębów w gabinecie składa się z dwóch etapów. W zasadzie można uznać, iż większa jego część przeprowadzana jest w zaciszu domowym. Rozpocząć musimy od wizyty w gabinecie oraz konsultacji ze specjalistą. Wystarczy zaledwie od 10 do 14 dni, aby nasze zęby stały się bielsze. Skuteczność metody sprawia, że jest ona powszechnie stosowana przez wszystkie gabinety stomatologiczne.

Etap gabinetowy rozpoczyna się od pierwszej wizyty, podczas której dentysta ocenić musi naturalną barwę zębów, wykonując przy okazji dokumentację fotograficzną. Po zakończeniu kuracji możliwa jest ocena całości przeprowadzonych działań. Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku łuku zębowego oraz wykonanie specjalnych nakładek celuloidowych. Stomatolog wręcza pacjentowi gotowe nakładki, wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem wybielającym. Bardzo ważne jest również poinstruowanie, jak wybielanie zębów powinno przebiegać w zaciszu domowym.

Etap domowy

Wybielanie zębów w gabinecie Kraków w głównej mierze odbywa się w warunkach domowych. Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent powinien dokładnie wyszczotkować zęby i wyczyścić trudnodostępne przestrzenie międzyzębowe specjalną nicią dentystyczną. Następnie niewielką ilość preparatu umieścić powinien na nakładkach wybielających – oczywiście od strony powierzchni wargowych zębów. W momencie wydostania się żelu z nakładek, należy w ekspresowym tempie usunąć go suchą szczoteczką, chusteczką higieniczną lub placami. Preparat powinien wraz z nakładkami znajdować się w jamie ustnej od 4 do 8 godzin. Długość zależy od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Następnie należy wyciągnąć nakładki z jamy ustnej i umyć je pod bieżącą wodą przy pomocy szczoteczki oraz pasty. Należy również dokładnie przepłukać usta.

Niekiedy przed rozpoczęciem wybielania konieczne jest leczenie kanałowe Kraków. Odbywa się ono wówczas, gdy tradycyjne wypełnienie zęba jest niewystarczające. Musimy bowiem pamiętać, że zabieg wybielania zębów musi być przeprowadzany na zdrowych zębach. Stomatolog Kraków powinien dokładnie sprawdzić stan naszego uzębienia, na podstawie którego stwierdzi, czy jesteśmy gotowi na wybielanie zębów.