Sprzedaż złota – gdzie kupować złoto i nie ryzykować?

Sprzedaż złota – gdzie kupować złoto i nie ryzykować?

Chcesz zakupić złote monety bulionowe lub sztabki złote? Zanim zdecydujesz się na zakup, pamiętaj o tym, by sprawdzić sprzedającego!

Złoto jako inwestycja

Przedmioty ze złota cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. To głównie kwestia inwestycji, ponieważ lokaty są na bardzo niskim poziomie, a nie każdy właściciel wolnej kwoty zna się na giełdzie. Złoto od wielu wieków jest popularnym sposobem na pomnażanie majątku, dlatego także dzisiaj jest ono tak chętnie wybierane.

Aby jednak rzeczywiście można było mówić o udanej transakcji, trzeba kupić złoto od sprawdzonego sprzedającego. Kto prowadzi sprzedaż złota? Jak nie narazić się na niebezpieczeństwo?

Gdzie można kupić złoto?

Złoto oferowane jest obecnie przez wiele sklepów specjalizujących się w jego sprzedaży, ale można także kupować je w innych punktach oraz od osób prywatnych.

Najbezpieczniej kupować złote monety, sztabki w mennicach oraz w sklepach numizmatycznych. Takie punkty działają stacjonarnie – można wtedy zapoznać się z ich asortymentem na miejscu, ale zamówienia można składać również przez internet. Ta druga opcja jest obecnie bardzo popularna, ponieważ przedmioty będą bezpiecznie dostarczone bezpośrednio pod adres kupującego.

Gdy chodzi o sprzedaż złota w punktach jak lombardy, aukcje internetowe czy portale ogłoszeniowe, warto jednak mieć się na baczności. Może zdarzyć się, że w rzeczywistości zostaniemy oszukani i nie otrzymamy złota w ogóle lub też będzie ono sfałszowane.

Fałszowanie złotych sztabek i monet

Chociaż dzisiaj proceder fałszowania złotych sztabek i monet nie jest już tak często spotykany, to jednak nadal można stać się jego ofiarą. W takim przypadku kupujący zamiast otrzymania produktu wykonanego z czystego złota dostaje taki, który w rzeczywistości ma niższą próbę, wykonany jest z innych metali (tombak) lub też zawiera wtopione elementy wolframowe.

Aby sprawdzić wtedy, czy złoto rzeczywiście jest prawdziwe, konieczne jest zwrócenie się do profesjonalnej firmy wykonującej takie badania, co jest dodatkowym kosztem. Stąd też najlepiej kupować złoto tam, gdzie można mieć pewność jego pochodzenia, by nie stać się ofiarą oszustwa.

Podsumowanie

Złoto jest obecnie doskonałym sposobem na zainwestowanie pieniędzy. Prowadzona przez wiele firm i osób prywatnych sprzedaż złota daje dostęp do wielu produktów wykonanych z tego cennego kruszcu. Aby mieć pewność, że zakupy będą całkowicie udane, a my nie będziemy narażeni na oszustwo, warto zdecydować się na skorzystanie z usług mennic oraz sklepów numizmatycznych z renomą.