Soczewki okularowe do biura, które poprawią komfort pracy

Soczewki okularowe do biura, które poprawią komfort pracy

Porady

Pracujesz w biurze? A może jesteś pracownikiem działu obsługi klienta albo nauczycielem i poszukujesz soczewek okularowych, które zapewnią Ci precyzję widzenia na małe i średnie odległości? Dokucza Ci zmęczenie i suchość oczu podczas pracy z komputerem lub tabletem? Widzisz niewyraźnie lub boli Cię głowa? Mogą to być symptomy cyfrowego zmęczenia wzroku, które stało się bolączką większości z nas, intensywnie korzystających z pomocy urządzeń cyfrowych. Współczesna optyka okularowa ma dla Ciebie skuteczne rozwiązanie – biurowe soczewki do okularów, które zagwarantują Ci wyższą jakość i komfort widzenia w pracy i poza nią.

Jak działają soczewki biurowe, czyli szkła do bliży i odległości pośrednich?

Okulary biurowe to okulary, których szkła zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach wzrokowych osób zmagających się z presbiopią, które w swojej pracy realizują zadania wymagające dobrego widzenia z bliska i na średnie odległości. Soczewki do pracy biurowej, znane także jako półprogresywne soczewki do okularów, pozwalają wyraźnie widzieć zarówno obiekty umieszczone bardzo blisko twarzy, np. odczytywać zapisy w dokumentach, jak i nieco dalsze otoczenie, np. dane na ekranie monitora czy twarze współpracowników. Tego rodzaju specjalistyczne biurowe soczewki do okularów w kilku funkcjonalnych wariantach znajdują się ofercie renomowanych producentów soczewek okularowych, m.in. SEIKO – światowego lidera w branży optycznej. Okularowe soczewki biurowe SEIKO INDOOR zyskały specjalną konstrukcję, która gwarantuje maksymalną precyzję widzenia w bliży i w odległościach pośrednich. Te najnowocześniejsze soczewki biurowe do okularów, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, pozwalają na płynne i bezproblemowe przenoszenie wzroku między różnymi odległościami, a przez to znacznie poprawiają komfort widzenia. Korzystanie z nich zmniejsza także objawy zmęczenia wzroku oraz ułatwia przyjmowanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy, co niweluje m.in. często spotykane u pracowników biurowych bóle karku i pleców. Wszystkie warianty, w jakich dostępne są soczewki do biura SEIKO INDOOR – soczewki SEIKO INDOOR PC, soczewki SEIKO INDOOR 100 i soczewki okularowe SEIKO INDOOR 200 umożliwiają również komfortowe widzenie na dalsze odległości.

Specjalne okulary do komputera – okulary wyposażone w soczewki relaksacyjne oraz szkła z filtrem światła niebieskiego

Soczewki okularowe do komputera to z kolei specjalistyczne szkła, które poprawiają komfort widzenia podczas pracy przed monitorem komputera oraz ekranami innych urządzeń elektronicznych, np. smartfonów. Okularowe szkła relaksacyjne, czyli soczewki ze wsparciem akomodacji, mają zwiększoną moc w strefie odpowiedzialnej za ostre widzenie w bliży. Ich stosowanie zmniejsza wysiłek oczu podczas czytania czy korzystania z telefonu lub tabletu i przyczynia się w ten sposób do redukcji objawów cyfrowego zmęczenia oczu. Idealnym uzupełnieniem okularów dla osób pracujących przy komputerze jest powłoka neutralizująca nadmiar światła niebieskiego, która chroni oczy przed negatywnym wpływem wysokoenergetycznego światła emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych. Tego rodzaju soczewki okularowe do komputera także można odnaleźć w propozycjach najlepszych marek, m.in. wspominanego już SEIKO, które opracowało unikatowe wysokiej klasy soczewki do pracy przy komputerze SEIKO SmartZoom oraz innowacyjną powłokę SEIKO SuperResistantBlue, redukującą ilość światła niebieskiego docierającego do oczu i poprawiającą kontrast widzenia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze