Okładka notesu EKO, co wybrać? Notesy dla Firm

Okładka notesu EKO, co wybrać? Notesy dla Firm

Zastanawiasz się czy produkt EKO może być ciekawy i różnorodny? W treści tego artykułu dowiesz się, że tak, oczywiście, że może! To kwestia odpowiedniego doboru materiału i kreacji graficznej. Przedstawiam tutaj jakie materiały rekomenduję do wykonywania okładek w linii EKO oraz jakie są możliwości ich znakowania przy produkcji notesów wpasowujących się w obecny ekologiczny trend.

Najważniejszym wizerunkowo elementem notesu zdecydowanie jest pierwszy „look” – a więc okładka. Jako producent różnego typu notesów i kalendarzy, do produkcji tych ekologicznych używamy wielu materiałów pozwalających zachować charakter eko, jak i trwałość okładek. Możesz zapoznać się z możliwościami pod adresem https://dobrekalendarze.pl/produkty/notesy/notesy-eko. Dzięki długoletniemu, bo już 30-letniemu doświadczeniu dokonujemy selekcji surowców i dobieramy odpowiednie i sprawdzone techniki znakowania, które stosujemy dla danych rozwiązań.

Chcesz wiedzieć, które rozwiązania z zakresu produkcji notesów firmowych cieszą się największą popularnością? Co zamawiają inni, którzy chcą aby ich notesy były ekologiczne, a jednocześnie wyjątkowe i designerskie? Nasze doświadczenia pokazują, że z obecnie dostępnych materiałów okładkowych wpasowujących się w ekologiczny charakter, prawdziwe bestsellery z zakresu notesów ekologicznych to:

  • notesy ekologiczne z okładkami z papieru Kraftliner – jest to papier, który składa się w 30% z włókien makulaturowych. Reszta to włókna nie bielone, w efekcie otrzymujemy surowiec, który jest elastyczny, wystarczająco mocny na rozrywanie, co pozwala na wykonanie okładki bez konieczności foliowania. Jest to niezwykle istotne, gdyż zostaje zachowany bezpośredni kontakt z powierzchnią papieru i ni dokłada się sztucznych materiałów. Drukowanie na papierze kraft jest bardzo efektowne, nie jest on biały więc następuje oczywiście specyficzna zmiana barw, natomiast zostaje zachowany naturalny charakter podłoża. Tutaj jest pole do popisu dla naszych grafików, którzy zdobyli doświadczenie i świetnie sobie radzą w przygotowywaniu projektów na ten rodzaj papieru.

Dla tego podłoża rekomendujemy standardowe techniki druku, dzięki czemu druk jest ekonomiczny. Można stosowa zarówno druk offsetowy, druk cyfrowy jak i sitodruk.

Papier Natura świetnie nadaje się do druku, także białym kolorem w technice cyfrowej oraz oczywiście można na nim wykonać sito. Ma jeszcze jedną niespotykaną cechę – przebarwia się jak okleiny skóropodobne przy użyciu matrycy do tłoczenia na gorąco. Technikę druku i tłocznia można stosować jednocześnie na okładce, dzięki czemu uzyskujemy znacznie ciekawsze efekty wizualne.

  • notesy z okładkami z różnego rodzaju płótna. Płótno to naturalna tkana okleina na papierowym podkładzie podkreślająca trend dbania o nasze środowisko. Daje odczucie naturalności, jednocześnie pozwalając na zadruk pełnokolorowy nie ograniczając przekazu marketingowego. Występuje w kilkunastu kolorach, jest trwała i świetnie się nadaje do minimalistycznych projektów, które we właściwy sposób wyeksponują ten surowiec.
  • notesy z linii Setalux – jest to rodzaj płótna o gęstym splocie, który posiada powierzchnię o wysokim połysku, z domieszką wiskozy. Często można usłyszeć opinię, że jest sztucznym jedwabiem. Dzięki gładkiej powierzchni można wykonać na nim druk metodą cyfrową i offsetową oraz sitodruk. Podobnie jak papier Natura na Setaluxie można też wykonać tłoczenie z użyciem kolorowych folii.
  • notesy ekologiczne z okładką z korka – absolutny hit w oprawach introligatorskich. Jest to okleina na bazie naturalnego surowca. Jako jeden z najbardziej cenionych materiałów drzewnych, jakim jest kora dębu korkowego, okleina ta wynosi okładkę na wyższy poziom. Notes wykonany w takiej okładce na pewno zostanie doceniony przez użytkownika. Użycie naturalnego surowca powoduje, że każda okładka jest niepowtarzalna. Materiał sam w sobie jest niezwykle przyjemny w dotyku, daje wrażenie zamszu. Powierzchnia pozwala zarówno na wykonywanie nadruków jak i na tłoczenie z termoprzebarwieniem. Okleina jest na tyle uniwersalna, że można z niej wykonywać także główki do kalendarzy ściennych, dzielnych. Dzięki temu otrzymacie spójny set dla swoich klientów i pracowników.

  • notesy w okładkach wyglądem przypominającym drewno – jak choćby ulubiona przez naszych Klientów ACERO – czyli okleina o strukturze drewna. Występuje w kilku wzorach i odcieniach. Świetnie oddaje naturalny charakter okładki. Jest bardzo trwała. Stosujemy na niej tradycyjną technikę znakowania – tłoczenie z termoprzebarwieniem lub folią.

Notesy eko są bardzo nowoczesną formą promocji wpisaną w obecne oczekiwania rynku. Idąc za ciosem nie rezygnuj tutaj z zastosowania komunikacji interaktywnej z klientem. Zapewni Ci ją możliwość użycia technologii chipów NFC, które integrujemy z okładką. Dzięki wykorzystaniu komunikacji NFC w notesach firmowych dajesz dostęp do zmiennych treści na Twoim kanale komunikacji elektronicznej – więcej o przełomowej technologii interaktywnych notesów z tagami NFC dowiesz się tutaj.