Najpopularniejsze zadania zlecane wirtualnym asystentkom

Najpopularniejsze zadania zlecane wirtualnym asystentkom

Wirtualna asystentka to osoba, która pomaga przedsiębiorcy na zasadzie outsourcingu i może wykonywać wiele obowiązków, natomiast on nie musi zatrudniać kolejnego pracownika. Z tego powodu jest to wygodne rozwiązanie dla wielu firm. Co konkretnie może robić? W tym tekście omówione zostały najpopularniejsze zadania wirtualnej asystentki.

Wielu przedsiębiorców poświęca czas obowiązkom, które zajmują sporo czasu i na swój sposób ograniczają możliwość skupienia się na rozwoju firmy. Chodzi na przykład o prowadzenie kalendarza czy wyszukiwanie informacji. Zatrudnianie kolejnego pracownika może być natomiast mało opłacalne, jeśli stała pomoc nie jest potrzebna, a przydałaby się doraźnie. Z tego właśnie powodu doskonałym rozwiązaniem jest zdalny pomocnik. Obowiązki takiej osoby mogą być zaskakująco zróżnicowane.

Wirtualna asystentka – zadania

Zadania wirtualnej asystentki mogą dotyczyć zarówno prowadzenia działalności, jak i pomocy w sprawach prywatnych.

Organizacja i koordynacja kalendarza

Obowiązki zdalnej asystentki często dotyczą prowadzenia kalendarza. Przykładowe czynności to na przykład umawianie i zapisywanie spotkań, pilnowanie terminów i cykliczne powiadomienia o nadchodzących zdarzeniach (np. w formie wiadomości e-mail lub SMS).

Administracja

Wirtualna asystentka może również zająć się szeroko pojętą administracją, na przykład generowaniem dokumentów i wysyłaniem ich we wskazane miejsce (np. do biura księgowego), sporządzaniem wzorów umów czy umawianiem spotkań z klientami. Do tego może redagować krótkie teksty, wykonywać tłumaczenia oraz prowadzić profile w social mediach.

Rezerwacje

Poza samą działalnością na rzecz firmy zajęcia wirtualnej asystentki często dotyczą pomocy w sprawach prywatnych, na przykład w dokonywaniu rezerwacji wizyt u lekarza, fryzjera czy mechanika. Taka osoba może także zarezerwować wakacje dla Twojej rodziny.

Research

Wirtualna asystentka często zajmuje się także zbieraniem informacji na konkretny temat. Może na przykład znaleźć dobrego mechanika, korepetytora, przeprowadzić analizę działań konkurencji, posegregować nadesłane CV i wybrać te najlepsze.

Narzędzia

Sprawy, którymi zajmuje się zdalna asystentka, często dotyczą obsługi narzędzi, takich jak na przykład systemy CRM, platformy do zarządzania treścią typu CMS czy programy do wysyłania zapytań ofertowych.

Rozwój osobisty

Korzystając z pomocy wirtualnej sekretarki można wygospodarować więcej czasu na rozwój osobisty. Wspomniana asystentka może natomiast znaleźć dla Ciebie dobre szkolenia, trenera personalnego, jak i opracowanie planu rozwoju Twoich pasji.

Zadania wirtualnej asystentki dopasowane do Twoich potrzeb

Korzystając z pomocy takiej osoby, można liczyć na zróżnicowaną pomoc, a także pełne dopasowanie do własnych wymagań. Warto korzystać z usług doświadczonych przedsiębiorstw, co zapewni skuteczną współpracę. Jeśli interesuje Cię efektywny outsourcing, sprawdź ofertę brella.pl i skorzystaj z profesjonalnej obsługi wirtualnej asystentki.