Jak wygląda rekrutacja przez agencję rekrutacyjną?

Jak wygląda rekrutacja przez agencję rekrutacyjną?

Rynek pracy przechodzi w tej chwili fazę intensywnego rozkwitu. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Z jednej strony liczba potencjalnych pracowników, z których możemy wybierać odpowiednie osoby na dowolne stanowiska, jest ogromna.

Z drugiej strony trudno znaleźć wśród nich naprawdę dobrych, nie tylko wysoko wykwalifikowanych, ale też lojalnych i zaangażowanych kandydatów. Do tego konkurencja jest bardzo duża – to również utrudnia nabór. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi profesjonalna agencja rekrutacyjna – dzięki niej nie musimy się kłopotać z szukaniem igły w stogu siana i negocjowaniem zadowalających dla obu stron warunków współpracy. Wszystkim zajmą się profesjonaliści.

Jak przebiega proces rekrutacji?

Agencja rekrutacyjna działa w sposób kompleksowy. Jej usługi rekrutacyjne (https://saleshr.pl/) obejmują więc wszystkie działania związane z pozyskiwaniem nowych pracowników do danej firmy – są to kolejno:

  • wybór strategii (określenie wymogów kompetencyjnych, dobór odpowiednich narzędzi rekrutacji, ustalenie planu działania),
  • rekrutacja (przygotowanie i rozsyłanie ogłoszeń, selekcja nadesłanych CV, organizowanie i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych, weryfikacja referencji)
  • ewaluacja (ocena kompetencji kandydatów i rekomendacja najlepszych z nich).

Oczywiście działania te objęte są poufnością – dotyczy to zarówno informacji, które agencja zdobywa na temat rekrutowanych kandydatów, jak tych, które uzyskuje od współpracujących z nią firm.

Czy współpraca z agencją rekrutacji się opłaca?

Decydując się na specjalistyczne usługi rekrutacyjne świadczone przez profesjonalne agencje rekrutacji, możemy liczyć na mnóstwo korzyści z tym związanych. Przede wszystkim taka współpraca gwarantuje nabór najlepszych kandydatów na dane stanowisko, a to z kolei daje nam największe szanse na rozwój firmy, w końcu to właśnie od zatrudnionej kadry pracowniczej w dużej mierze zależy jej produktywność. Takie rozwiązanie to również spora oszczędność czasu i środków, które w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne kompletowanie zespołu. Powierzając agencji rekrutacyjnej wszystkie obowiązki związane z naborem pracowników, możemy więc odciążyć się finansowo, a jednocześnie zadbać o to, by cały proces rekrutacji przebiegł sprawnie i szybko.