Jak powinna przebiegać współpraca z doradcą kredytowym?

Jak powinna przebiegać współpraca z doradcą kredytowym?

Czy chcesz wziąć kredyt hipoteczny albo firmowy? Może szukasz sprawdzonego i rzetelnego doradztwa kredytowego? Poniżej podpowiadamy czym jest i na czym polega usługa?

Czym jest doradztwo kredytowe?

Korzystając z tej usługi, otrzymasz rzetelnie przygotowane informacje dotyczące kredytów. Doradca kredytowy pomoże Tobie również w pozyskaniu finansowania. Podczas świadczonej usługi, nie spodziewaj się sugerowania wybrania konkretnego produktu. Podpowie również jakie warto wybrać ubezpieczenie oraz w co warto zainwestować. Doradca finansowy nie jest zależny od jakiekolwiek banku. Dlatego nie można uważać za niego pracownika banku, na którego etykiecie widnieje tytuł doradcy kredytowego albo finansowego.

Czy warto skorzystać z doradztwa kredytowego?

Korzystanie z usług doradcy kredytowego ma sporo korzyści. Dzięki możliwości poznaniu wielu ofert w ciągu krótkiego czasu, zaoszczędzisz czas. Zdecydujesz się na ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Doradca kredytowy udzieli Ci informacji dotyczących kosztów kredytu: prowizji, marży banku, ubezpieczenia niskiego wkładu, ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia od utraty pracy, nieruchomości, czy też karty płatniczej. Podpowie Ci również jakie dokumenty musisz wypełnić, abyś uzyskał kredyt bez jakichkolwiek problemów. Możesz zapytać go dosłownie o wszystko to, co jest związane z kredytem, który chcesz zaciągnąć. Dowiesz się również od niego, jak możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jakie wady ma korzystanie z usług doradcy kredytowego?

Nie każdy doradca finansowy posiada cechy oraz umiejętności. Dlatego udzielone przez niego porady mogą okazać się niefachowymi. Zamiast zyskać oszczędność pieniędzy i czasu, możesz stracić dotychczas zainwestowane pieniądze. Przed skorzystanie z usług doradztwa kredytowego, upewnij się, że osoba doradzająca ma wszystkie niezbędne uprawnienia.

Jak powinna przebiegać współpraca z doradcą kredytowym?

Współpracę z profesjonalnym doradcą, rozpocznij od wybrania właściwej osoby. Zapoznaj się z opiniami dostępnymi w Internecie, a jeśli masz możliwość porozmawiaj ze znajomymi osobami. Dostępne opinie należą do rzetelnego źródła informacji. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie rozmowy, dzięki której ekspert otrzyma od Ciebie wszystkie niezbędne informacje. Podczas tego etapu określ swoje wymagania, potrzeby oraz oczekiwania wobec oferty, którą ma dla Ciebie przygotować doradca kredytowy. Następnym krokiem jest przedstawienie oferty kredytu wraz z symulacją miesięcznej raty do zapłacenia. Po tym możesz złożyć wniosek i czekać na decyzję banku. Jeśli warunki kredytu nie odpowiadają Tobie, możesz zdecydować się na podjęcie negocjacji z instytucją finansową. Jeśli nie za bardzo orientujesz się jak możesz to zrobić oraz jakie argumenty przygotować, aby rozmowa przebiegła pozytywnie, skorzystaj z pomocy eksperta.

Korzystając z usług profesjonalnego doradztwa kredytowego będziesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę dla siebie. A do tego możesz skorzystać z jego wsparcia bezpłatnie. Sprawdź więcej informacji – doradca kredytowy Tomasz Wostal – niezależne doradztwo kredytowe.