Firma sprzątająca – nie tylko dla największych klientów

Firma sprzątająca – nie tylko dla największych klientów

Czy opłaca się sprzątać w firmie na własną rękę ? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko da się precyzyjnie wyliczyć, zanim jednak siądziemy z kalkulatorem lub przy Excelu trzeba uzmysłowić sobie jedną, podstawową rzecz – sprzątanie we własnym zakresie wcale nie jest za darmo.

Po pierwsze pochłania wymierną ilość czasu, w którym pracownicy sprzątający mogli by bez przerw wykonywać swoje codzienne obowiązki, po drugie do sprzątania potrzebne sa odpowiednie narzędzi i środki czystości. Z kolei zatrudnienie specjalnego pracownika do sprzątania może budzić obawy, że nie zawsze będzie miał co robić i wyliczenie czasu jego pracy będzie dość trudne. Firma sprzątająca może okazać się najlepszym wyjściem, i to nie tylko w przypadku szczególnie dużych obiektów. Nawet sprzątanie niewielkiego biura składającego się z kilku pokoi przez firmę sprzątającą może przynieść znaczne oszczędności.

Jak pracuje firma sprzątająca?

Profesjonalnie działająca firma sprzątająca zaczyna od oszacowania potrzeb klienta. Po wzajemnej wymianie informacji przedstawia konkretną ofertę. Po zaakceptowaniu powinna zostać podpisana umowa obejmująca takie elementy jak zakres wykonywanych czynności, ich częstotliwość i oczywiście cena. Greenpointpp.pl to firma z dużym doświadczeniem obsługująca klientów z różnych branż. Aby uzyskać podstawowe informacje wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie, a pracownik oddzwoni i sformułuje wstępną ofertę. Greenpointpp.pl działa od 20 lat. Stosuje najlepsze, ekologiczne profesjonalne środki czystości, a także nowoczesne urządzenia. Firma greenpointpp.pl posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, a także jest ubezpieczona w zakresie wykonywanych prac.

Co można zlecić firmie sprzątającej?

Sprzątanie jest pojęciem bardzo szerokim – można przez to zrozumieć zarówno sprzątanie takie jak w domu – odkurzanie, mycie okien i podłogi jak i czynności wymagające znacznego nakładu czasu i specjalistycznego sprzętu – takie jak na przykład generalne porządki po remoncie. Profesjonalna firma sprzątająca powinna wykonywać wszystkie czynności kompleksowo. W zakres działalności firmy sprzątającej wchodzi również utrzymywanie porządku na zewnątrz budynku, mycie okien i elewacji – a więc prace wysokościowe, sprzątanie magazynów o wielkich powierzchniach, obiektów sportowych, hoteli czy sklepów. Zimą firma sprzątająca zadba o odśnieżanie. W dobie zagrożenia epidemicznego firma sprzątająca powinna zapewnić także dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń.