Düchting pompy do cieczy agresywnych – jakie parametry?

Düchting pompy do cieczy agresywnych – jakie parametry?

Do transportu cieczy agresywnych potrzeba pomp, które są przygotowane do tego typu zadań. Media agresywne ze względu na swoje właściwości wymagają bowiem odpowiedniego zabezpieczenia urządzeń. Są to często żrące ciecze, kwasy oraz inne reaktywne substancje chemiczne, które mogłyby doprowadzić do uszkodzeń. W ofercie niemieckiej marki Düchting znaleźć można różnego rodzaju pompy, które są w pełni przystosowane do pracy z tego typu mediami. Jakimi odznaczają się one parametrami i konstrukcją?

Pompy Düchting do cieczy agresywnych – konstrukcja

Pompy do cieczy agresywnych spotykane są przede wszystkim w przemyśle chemicznym, chociaż zdarzają się również inne branże, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego typu urządzenia. Pompy Düchting do cieczy agresywnych odznaczają się przede wszystkim chemoodpornością. Dzięki temu materiał, z jakiego są wykonane, nie wchodzi w reakcję z transportowanym medium. Do cieczy agresywnych oprócz kwasów zaliczyć można także wyroby farbiarskie, nawozy, potaż, oleje roślinne, ekstrakty rafineryjne oraz szereg innych substancji chemicznych, które wykazują mniejszą lub większą reaktywność chemiczną.

Pompy Düchting dedykowane do przesyłu tego typu mediów posiadają budowę, która uniemożliwia zajście reakcji pomiędzy transportowaną substancją a elementami konstrukcyjnymi pompy. Są one wykonane z odpornych na korozję i na działanie substancji chemicznych materiałów, bardzo często z kompozytów. Ponadto odznaczają się one również odpowiednią szczelnością.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę?

Przy wyborze każdej pompy niezależnie czy jest ona dedykowana do transportu mediów agresywnych, czy innych, należy zwrócić uwagę na jej wydajność, wysokość podnoszenia, ciśnienie pracy oraz sposób i miejsce montażu (np. pompy poziome, pionowe, pompy zatapialne itd.). Oprócz tego ważne jest także to, czy przesyłane media są z zanieczyszczeniami, czy bez. A jeśli są z zanieczyszczeniami, to jaka jest ich wielkość.

Pompy Düchting

Wszystkie te parametry są niezwykle istotne i wpływają zarówno na wydajność pracy pompy, jak i możliwość jej konkretnego zastosowania. Przy czym w obrębie jednej serii można często znaleźć pompy o różnych parametrach, co pozwala na jej pełne dostosowanie do potrzeb.

Rodzaje pomp Düchting do cieczy agresywnych

W ofercie marki Düchting znaleźć można wiele rodzajów pomp dedykowanych do przesyłu cieczy agresywnych. Są to pompy odśrodkowe o konstrukcji wielostopniowej lub jednostopniowej (seria HPE), a także pompy wirowe pionowe i poziome – w tym specjalne pompy dedykowane do cieczy ekstremalnie ścierających i agresywnych chemicznie wyposażone w wymienny wkład (back pullout design) oraz pompy zatapialne.

Serie pomp Düchting do transportu cieczy o różnym stopniu agresywności to:

  • HPE
  • MCV
  • WRV
  • WR
  • WRS
  • MC
  • MCC
  • MCS

Warto mieć na uwadze, że wybierając pompy Düchting, stawiamy na niemiecką jakość, precyzję i niezawodność. Marka jest bowiem wiodącym producentem pomp przemysłowych na świecie dedykowanych do najbardziej wymagających aplikacji, słynie również z innowacji, które skutecznie usprawniły przemysłowy transport różnego rodzaju mediów.