Architektura wnętrz jako połączenie artyzmu z rzemiosłem

Architektura wnętrz jako połączenie artyzmu z rzemiosłem

Wielu twierdzi, że urządzanie wnętrz to sztuka. Niewątpliwie jest to prawda, jednak stworzenie estetycznej, a jednocześnie funkcjonalnej aranżacji wymaga również konkretnej wiedzy z zakresu architektury wnętrz. Można ją nabyć na studiach z tego obszaru. Kierunek architektura wnętrz jest dziś prowadzony na licznych uczelniach, w tym na UTH – Uczelni Techniczno-Handlowej.

Architektura wnętrz – na czym polegają studia?

Architektura wnętrz to dziedzina, która wymaga wyobraźni i talentu artystycznego. Jednak aby wymienione zdolności mogły się ujawnić, potrzeba odpowiedniej wiedzy. Studia architektura wnętrz dostarczają zarówno wiedzy, jak i umiejętności przydatnych w zawodzie. Wspomniana uczelnia UTH prowadzi edukację z zakresu architektury wnętrz na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Licencjat otrzymany na koniec edukacji daje możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej lub kontynuacji nauki na studiach magisterskich.

Architektura wnętrz w Warszawie, na uczelni UTH, to kompleksowe studia, które uczą m.in.:

  • umiejętności technicznych,
  • obsługi programów inżynierskich,
  • historii wzornictwa,
  • prawa budowlanego,
  • dokumentowania prac architektoniczno-budowlanych.

Jeśli szukasz kompleksowej edukacji, tym co powinieneś wybrać jest architektura wnętrz. Studia przygotowują do pracy w roli projektanta, współpracy z budowlańcami, a także prowadzenia własnej działalności. Co ważne, architektura wnętrz na UTH uczy nie tylko urządzania wnętrz zgodnie z najnowszymi trendami, ale też funkcjonalnie, z myślą o ich użytkownikach.

Kierunek architektura wnętrz – wybierz swoją specjalność

Na początku studia architektura wnętrz to przede wszystkim przedmioty poruszające zagadnienia ogólne. Jednak w końcu przychodzi czas na specjalizację. Jeśli chodzi o kierunek architektura wnętrz na UTH, studenci mają do wyboru dwie specjalności:

  • home design,
  • wnętrza publiczne.

Wybór pierwszej z wymienionych specjalności architektury wnętrz oznacza, że po zakończeniu edukacji student chciałby zajmować się urządzaniem pomieszczeń mieszkalnych. Może to oznaczać nawiązanie współpracy z deweloperem lub pracę w hotelu. Jednak często po tej specjalności absolwenci decydują się na założenie własnej działalności i pracę w charakterze projektanta wnętrz na prywatne zamówienie osób urządzających swoje domy lub mieszkania. Natomiast specjalność wnętrza publiczne dostarcza wiedzy z zakresu urządzania w sposób funkcjonalny wszelkich pomieszczeń komercyjnych czy urzędowych. Architektura wnętrz w tym wydaniu kształci m.in. przyszłych pracowników biur architektonicznych czy podmiotów publicznych. Niemniej jednak to tylko niektóre z możliwości.