5 ciekawych szkoleń dla biznesu, które powinien przejść każdy menedżer

5 ciekawych szkoleń dla biznesu, które powinien przejść każdy menedżer

Świat biznesu nie lubi stagnacji. Wręcz przeciwnie. Często można usłyszeć, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Szczególnie ważne jest stałe poszerzanie kompetencji przez menedżerów. Jak to zrobić? Najlepiej poprzez inwestycję w ciekawe szkolenia menedżerskie. Czyli jakie? Oto 5, które są obecnie bardzo popularne.

Szkolenia z savoir-vivre i etykiety w biznesie

W biznesie obowiązują bardzo konkretne reguły gry, których trzeba przestrzegać, aby budować długofalowe relacje z partnerami. Jak zachowywać się podczas lunchu biznesowego? Kiedy wręczyć wizytówkę? Kto powinien pierwszy wyciągnąć dłoń na powitanie? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, np. ze spóźnieniem czy odwoływaniem spotkania? To tylko niektóre zagadnienia, które są omawiane podczas dobrego szkolenia managerskiego z obszaru etykiety i savoir vivre’u. Dzięki niemu menedżer będzie mógł lepiej korzystać np. z możliwości, które daje networking.

Szkolenia dla menedżerów z zarządzania stresem

Stres jest nieuniknionym elementem działalności biznesowej. Goniące terminy, konflikty w zarządzanym zespole, nieprzewidziane sytuacje – to codzienność. Dobry menedżer od niej nie ucieka, a znajduje efektywne sposoby na radzenie sobie z problemami. Tego, jak efektywnie obniżać poziom stresu, uczą szkolenia managerskie o tej tematyce. Warto się na nie zapisywać!

Szkolenia z zarządzania konfliktami

Spory wśród pracowników czy na linii szef-podwładni się zdarzają. Często są wynikiem błędów w zarządzaniu, np. mało przejrzystej komunikacji czy innych barier. Dobre szkolenia dla biznesu pomagają menadżerom identyfikować takie „wrażliwe punkty” i radzić sobie w sytuacjach, w których emocje biorą górę. Dobre warsztaty praktyczne mogą być początkiem drogi do poprawy atmosfery w firmie.

Szkolenia menedżerskie ze zdalnego zarządzania

To w ostatnim czasie bardzo modne szkolenia dla biznesu, ponieważ praca z domu stała się „chlebem codziennym” dla wielu osób z uwagi na pandemię. Jednak przewiduje się, że nawet po jej zakończeniu wiele osób będzie chciało kontynuować zatrudnienie zdalne. Ma to wiele zalet, pod warunkiem, że działania zespołu działającego na odległość, jest dobrze koordynowane. Tego nauczą szkolenia.

Szkolenia z prowadzenia spotkań w firmie

Spotkania, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne są ważną częścią obowiązków menadżera. Musi więc on wiedzieć, jak je prowadzić, aby budować zdrowe relacje i dobrą atmosferę. Warto poszukać kursów managerskich z tego zakresu, aby spotkania biznesowe przebiegały efektywnie i pozwalały budować atmosferę zaufania i współpracy zespołowej.

Gdzie szukać szkoleń i kursów?

Jak widzisz, zakres szkoleń dla biznesu odpowiednich dla menadżerów jest szeroki. Przyjrzyj się bliżej dostępnym możliwościom i wybierz program właściwy dla siebie. Pomóc Ci w tym mogą katalogi szkoleń menedżerskich. Jeden z takich katalogów znajdziesz pod adresem https://eventis.pl/szkolenia/menedzerskie, gdzie zgromadzono kilkaset szkoleń, warsztatów i kursów dla managerów organizowanych w całej Polsce.

Na stronie znajdziemy nie tylko klasyczne szkolenia stacjonarne, ale też liczne kursy managerskie online oraz szkolenia i warsztaty dla menedżerów realizowane na żywo, ale w sieci Internet. Pozwala to podnosić kompetencje menedżerskie bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia. Tradycyjne otwarte szkolenia menedżerskie realizowane w Sali szkoleniowej znajdziemy natomiast głównie w dużych miastach – prym w tym względzie wiedzie Warszawa, ale oferta warsztatów menedżerskich jest bogata również w miastach takich jak Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Katowice czy Lublin. Co ważne w katalogu znajdziemy również szkolenia, kursy i konferencje na inne tematy.

Katalog szkoleń menedżerskich online pozwala nie tylko szybko odnaleźć ciekawe szkolenia i kursy, ale też zapoznać się z ich programem i cenami uczestnictwa. Pozwala to wybrać ofertę spełniającą nasze potrzeby i nie nadwyrężającą budżetu szkoleniowego. Zgłoszenie udziału w wybranym kursie czy szkoleniu możliwe jest z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji online.