Xiaomi otworzyło nowe centrum logistyczne i magazyn

Xiaomi otworzyło nowe centrum logistyczne i magazyn

Chińskie przedsiębiorstwo Xiaomi zdecydowało się na otwarcie nowego centrum logistycznego i hali magazynowej w Świecku. Tym samym zwiększy się tempo realizacji dostaw m.in. telewizorów na terenie całej Polski i Europy.

Nowe hale magazynowe i centrum logistyczne Xiaomi w Polsce

Już niebawem znany na całym świecie producent sprzętu elektronicznego Xiaomi, wybuduje w okolicach Świecka (pow. słubicki) ogromne centrum logistyczne, zapewniające lepsze warunki spedycyjne na teren kraju i Europy. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ znajduje się blisko trasy europejskiej E30.

Powodem tak ogromnej inwestycji w Polsce są dotychczasowe problemy ze składowaniem i wysyłką wielkogabarytowego sprzętu elektronicznego – w tym głównie telewizorów. Nowe centrum logistyczne Xiaomi w Świecku ma znacząco poprawić realizację zamówień klientów na nowoczesne urządzenia RTV tej marki.

Olbrzymia hala magazynowa ma 3700 m2 powierzchni i może przechowywać do 3200 palet transportowych. Jak nietrudno się domyślić, na tej inwestycji zyska nie tylko sam producent, ale również i cały pobliski region, ponieważ otworzą się nowe miejsca pracy.

Sprawdź również:


źródło: propertynews.pl
źródło zdjęcia: unsplashed.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.