Handlarze kwiatów: ostatnie dni na otrzymanie wsparcia

handlarze kwiatów: pomoc, zamknięte cmentarze

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła wysokość pomocy finansowej dla handlarzy kwiatów, którzy utracili dochody na skutek zamknięcia cmentarzy w dniach 31.10 – 02.11.

Kto może liczyć na wsparcie? Ile można otrzymać?

O dofinansowanie mogą ubiegać się handlarze, którzy posiadają co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości oraz co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości. Maksymalne kwoty dofinansowania dla chryzantem w doniczkach wynoszą 20 zł/doniczkę. W przypadku kwiatów ciętych jest to 3 zł/szt.

Jak uzyskać wsparcie?

Osoby, które ubiegają się o wsparcie finansowe, powinny w pierwszej kolejności pobrać ze strony ARiMR i wypełnić wniosek o przyznanie dofinansowania. Trzeba tam wskazać ilość niesprzedanych sztuk kwiatów oraz miejsce ich przechowywania. W terminie do 6 listopada taki wniosek należy złożyć w najbliższym biurze powiatowym ARiMR. Osoby które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, zobowiązane są również do przedstawienia zobowiązania dotyczącego udzielonej pomocy de minimis.

Kolejny krok to przekazanie chryzantem organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego bądź też innym instytucjom publicznym, które wyrażą chęć odbioru towaru w ARiMR. Jeżeli nie uda się przekazać kwiatów do dnia 16 listopada, należy je niezwłocznie poddać utylizacji.

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze