Ceny papieru toaletowego przerażają! 4 zł za rolkę

Ceny papieru toaletowego przerażają! 4 zł za rolkę

Aktualności z kraju

Do drożyzny w sklepach większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić. Inflacja bazowa sięgnęła poziomu 11% i jest to najgorszy wynik od 23 lat. W samym tylko październiku inflacja wzrosła do poziomu 18,7%.  Wśród produktów, które podrożały najbardziej znajduje się papier toaletowy. Jego ceny dosłownie zwalają z nóg!

Rolka papieru do WC po 4 zł

Ceny papieru toaletowego już od dłuższego czau rosną systematycznie. W Warszawie w jednym z supermarketów, za 12 rolek papieru z nieco górnej półki, przyjdzie nam zapłacić nawet 50 zł. Oczywiście znacznie mniej zapłacimy za niższej jakości papier toaletowy, którego 12-pak może kosztować poniżej 20 zł.

Łatwo obliczyć, że nawet w przypadku najtańszego papieru, jego zakup dla wieloosobowej rodziny i tak mocno obciąży już przeciekający z powodu inflacji domowy budżet.

Luksus jak za czasów PRL

Wysokie ceny papieru toaletowego przypominają czasy PRL kiedy to za tym luksusowym dobrem stało się godzinami w długich kolejkach. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy przede wszystkim wybierać papier bez dodatków zapachowych.

Niestety wraz z wysoką ceną papieru do WC, często spada jego jakość. Poszczególne warstwy stają się cieńsze lub jest ich mniej – podobnie jak długość samych rolek. W sieci możemy natknąć się na wiele sygnałów od różnych użytkowników, którzy dostrzegli ten fenomen. Konsekwencją zagrywek wielu producentów, za papier płacimy więcej, a w efekcie otrzymujemy go mniej i w dodatku będzie on gorszej jakości.

Czy można żyć bez papieru toaletowego?

Spoglądając na drożyznę w sklepach i wysokie ceny papieru do WC możemy się zastanawiać, czy istnieje sposób na ograniczenie zużycia papieru toaletowego w naszych domach. W teorii może to okazać się względnie łatwe, jednak w praktyce i tak większość z nas zapewne stara się już od dłuższego czasu ograniczać zużycie tego produktu.

Dobrym sposobem jest przeznaczyć papier WC do zadań wyłącznie dla niego przeznaczonych. Niektórzy z jego pomocą czyszczą okna lub stosują jako alternatywę do chusteczek higienicznych podczas przeziębienia.

Trzeba jednak pamiętać, że drożeje nie tylko sam papier do WC, ale również pozostałe wyroby papiernicze – w tym ręczniki kuchenne. Za jedną rolkę trzeba zapłacić już średnio 5 zł i wcale nie mówimy tu o ręcznikach kuchennych z wyższej półki.

Sprawdź również:

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze