Serwer Dell T640 wyposażony w macierz EMC

Serwer Dell T640 wyposażony w macierz EMC

Nieustannie rozrastające się firmy mają względem wykorzystywanego sprzętu coraz to nowe oczekiwania. Producenci, wychodząc im naprzeciw maksymalnie dostosować muszą oferowany sprzęt do potrzeb przedsiębiorstw. Tym też sposobem powstały serwery, których zadaniem jest szybsze wykonywanie czynności, które bezpośrednio przekładają się na wydajność. Serwer Dell T640 to propozycja czołowego producenta sprzętu technologicznego.

Serwer Dell T640 wyposażony w macierz EMC

Serwer Dell T640 – połączenie wydajności i efektywności działań

Marka Dell od lat góruje w sprzedaży urządzeń, ułatwiających pracę w wielu sektorach. Podczas produkcji serwerów wykorzystywane są najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do zwiększania zysków w firmie. Serwer Dell T640 wyposażony jest w dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors, które pozwalają na zastosowanie aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie 3 TB pamięci cache. Ponadto urządzenie posiada 8 szybkich dysków PCIe NVMe. Aż 18 zatok przeznaczonych na dyski 2,5 cala oraz 3,5 cala gwarantuje gromadzenie ogromnych ilości danych, które są maksymalnie zabezpieczone.

Dell T640 dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom, który zależy na zwiększeniu efektywności wykonywanych działań. Budowa typu tower, przypominająca nieco tradycyjny komputer PC, umożliwia umieszczenie serwera w dowolnym miejscu. Firma, decydując się na serwer rack dysponować musi specjalną szafą serwerową, która zazwyczaj umiejscowiona jest w pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Dlatego też jest to rozwiązanie dla większych przedsiębiorstw. Tower nie potrzebuje aż tak wymagającego środowiska, idealnie sprawdzi się zatem w prokuraturach, sądach, urzędach, przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, szpitalach czy innych instytucjach użyteczności publicznej.

Czym jest macierz EMC?

Macierz EMC jest zbiorem kilku lub kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD, których głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa danych, prędkości odczytu, dostępu oraz zapisu danych. Macierze znacząco wpływają na zwiększenie wydajności pracy serwerów i pozwalają na tworzenie kopii zapasowych. Jeżeli decydujemy się na posiadanie w firmie serwera, warto również zainwestować w macierz dyskową, która daje znacznie więcej możliwości. Najważniejszymi funkcjami macierzy EMC są: wykorzystanie dysków SSD w formie pamięci podręcznej (cache), deduplikacja, snapshoty (kopie migawkowe), replikacja oraz redundacja. Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał posiadanego serwera, koniecznie wyposażyć go musimy w macierz EMC.