Higieniczna konstrukcja przetwornika wagi

Higieniczna konstrukcja przetwornika wagi

Higieniczne przetworniki wagi to urządzenia pozwalające na utrzymanie zgodności każdego komponentu z wytycznymi dotyczącymi higieny podczas wytwarzania produktów spożywczych. Stanowią one obowiązkowy element w sytuacji gdy aspekt higieny jest kluczowy w całym łańcuchu produkcyjnym. Przetwornik dynamiczny PW27 dodatkowo wyróżnia się łatwością czyszczenia, a przy tym wykonuje dokładne i szybkie pomiary. Co warto wiedzieć na jego temat?

Przetwornik tensometryczny wagi PW27 – gwarancja bezpieczeństwa

Opisywany model przetwornika posiada certyfikat zgodności z dyrektywami UE. Jego cechą charakterystyczną jest konstrukcja pozbawiona jakichkolwiek narożników oraz krawędzi, co przekłada się na wyjątkowo higieniczny charakter i możliwość łatwego przeprowadzenia sterylizacji od zanieczyszczeń mikroorganizmami. Przetwornik dynamiczny posiada także certyfikat w zakresie higieny, przyznawany przez EHEDG – Europejskie Stowarzyszenie Inżynierów Konstruktorów. Oceniający biorą pod uwagę nie tylko wykończenie powierzchni i jakość materiałów użytych do produkcji, ale również kształt i konstrukcję elementów.

Certyfikat potwierdza, że PW27 może być z powodzeniem stosowany wszędzie tam, gdzie obowiązują najbardziej surowe wymagania dotyczące higieny żywności. Dotyczy to m.in. branży opakowań oraz systemów napełniania i dozowania, a także produkcji artykułów spożywczych, które są wrażliwe mikrobiologicznie.

PW27 – precyzyjny przetwornik wagi

Opisywane urządzenie może zostać wyczyszczone nawet dwa lub trzy razy szybciej, w porównaniu do klasycznych czujników. Jest to doskonała wiadomość dla całej branży, z uwagi na fakt, że czynności związane z czyszczeniem są przeprowadzane bardzo często. Oprócz oszczędności czasu, pojawiają się także korzyści finansowe. Znaczne zmniejszenie czasu przestoju generuje spore oszczędności i zwiększa wydajność pracy. Są to niezwykle ważne kwestie dla producentów żywności. Przetwornik dynamiczny to dobre rozwiązanie dla wszystkich firm, które w długoterminowej perspektywie chcą zmniejszyć koszty produkcji. Jednorazowy wydatek związany z zakupem przyniesie wiele korzyści, dlatego zdecydowanie należy potraktować go jako inwestycję.

PW27 znacząco wyróżnia się na tle innych konstrukcji stworzonych przez producentów technologii ważenia. To pionierskie rozwiązanie, które było możliwe do zrealizowania dzięki zmianie dotychczasowego sposobu myślenia na temat projektowania precyzyjnych przetworników wagi.

Zapraszamy: Czujnik wagowy