Nie będzie wydobycia uranu w Wielkim Kanionie

Wielki Kanion

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa wszczęcie wydobycia uranu w Wielkim Kanionie – taki news zagościł ostatnio w publikacjach wielu branżowych mediów na całym świecie. Dzisiaj możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ Wielki Kanion pozostanie nietknięty.

Przemysł wydobywczy zajmujący się pozyskiwaniem uranu ma się świetnie i nie ma potrzeby zajmowania kolejnych obszarów pod rozbudowę kopalni. Ponadto kopalnie uranu działające na terenie północnej Arizony przywiązują ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego.

Również sama technologia wydobycia uranu zmieniła się diametralnie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Wszelkie inwestycje związane z wydobyciem uranu, obejmują restrykcyjne normy ochrony środowiska, nałożone przez prawo federalne.

Sprawdź również czym jest wzbogacony uran.

Warto dodać jako ciekawostkę, że uran napędza elektrownie atomowe, które pokrywają 20% zapotrzebowania na energię w całych Stanach Zjednoczonych USA.

źródło: https://www.prnewswire.com

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.