Ripple- czym różni się od bitcoin?

Ripple- czym różni się od bitcoin?

Ripple to prywatna firma, która jest odpowiedzialna za rozwój kryptowaluty XRP i działanie sieci RippleNet. Ripple jest zarówno kryptowalutą, jak i platformą do rozliczania płatności online.

Ripple to system rozliczeń płatności, wymiany walut i przekazów pieniężnych, który ma na celu ułatwienie przenoszenia aktywów zarówno lokalnie, jak i globalnie. Z drugiej strony, bitcoin (BTC) jest cyfrową walutą, która została zaprojektowana do stosowania jako metoda płatności za towary i usługi.

Ripple to prywatna firma, która jest odpowiedzialna za rozwój kryptowaluty XRP i działanie sieci RippleNet. Należy pamiętać, że Ripple jest zarówno kryptowalutą, jak i platformą do rozliczania płatności online. Dlatego też należy wziąć ją pod uwagę.

W przeciwieństwie do bitcoina, który jest systemem opartym na blockchain, Ripple ułatwia transfery, wykorzystując sieć serwerów weryfikujących, a także kryptowalutę XRP, aby umożliwić transakcje.

Część podaży ripple jest obecnie w obiegu, mimo że cała ilość została ukuta, gdy kryptowaluta została początkowo wprowadzona. Podczas, gdy podaż bitcoina jest ograniczona, w dalszym ciągu istnieje na niego popyt. Jeśli szukasz informacji na temat ripple, kurs tej kryptowaluty z pewnością cię zainteresuje.

Ripple ma pełną kontrolę nad podażą XRP i regularnie sprzedaje niewielkie jej ilości na rynek. Bitcoin może być wydobywany na komputerach poprzez rozwiązywanie złożonych problemów matematycznych w czasie rzeczywistym. Nikt nie reguluje jego podaży, jednak ilość dostępnej waluty jest ściśle ograniczona.

W przeważającej części ripple koncentruje się na zapewnieniu szybkich i tanich transakcji, takich jak wymiana walut po niskich kosztach z dużą prędkością oraz rozliczeniu i przekazach pieniężnych. Z drugiej strony, zdecentralizowana waluta cyfrowa, taka jak bitcoin, zamiast skupiać się na szybkości transakcji, dba o odporność na cenzurę i centralizację.

Technologia

Sieć bitcoin jest zbudowana na technologii blockchain, wspólnej publicznej księdze, która zawiera wszystkie zweryfikowane transakcje i ideę górnictwa. Pozwala ona na zatwierdzanie transakcji przez innych użytkowników. Aby ustanowić porozumienie, Ripple wykorzystuje księgę opartą na algorytmie konsensusu, a także sieć serwerów certyfikujących w celu ustanowienia zgody. Te walidatory są starannie badane i wybierane przez ripple, i są krytyczne dla procesu zatwierdzania transakcji. Bitcoin to przede wszystkim pieniądz, w którym nie ma zaangażowanych osób trzecich i nie ma centralnego organu regulującego podaż i popyt kapitału.

Główną działalnością firmy Ripple jest handel, transfery i transakcje finansowe, z których wszystkie wykonuje ripple. W rezultacie zapewnia znacznie szybszą, bardziej opłacalną i bezproblemową metodę wymiany walut i transferu pieniędzy przez granice międzynarodowe. Ripple umożliwia instytucjom i ich klientom na całym świecie przekazywanie pieniędzy po niższych kosztach, w krótszym czasie i w wygodniejszy sposób.

Wiele firm, w tym detalistów internetowych, zaakceptowało bitcoin jako metodę płatności za produkty i usługi. Ponadto, bitcoin okazał się być opłacalną inwestycją z potencjałem do zapewnienia znacznych zysków.

Handel

Zarówno XRP, jak i bitcoin mogą być kupowane i sprzedawane na platformach handlu kryptowalutami. Będziesz jednak zobowiązany do zarejestrowania się na konto w giełdzie i dostarczenia dokumentów w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Aby handlować i wykorzystywać swoje aktywa, będziesz potrzebował portfela, który przechowuje twoje metody uzyskiwania dostępu do informacji osobistych. Ponadto, portfel zawiera klucz kryptograficzny używany do szyfrowania i dekodowania danych, co utrudnia przestępcom kradzież twoich cyfrowych aktywów i pieniędzy.

Wielu handlowców korzysta z portfeli sprzętowych, które są podłączone do komputera tylko wtedy, gdy są potrzebne. Są one zazwyczaj połączone z internetem przez cały czas, dlatego portfele programowe są mniej chronione niż portfele fizyczne. Ripple i bitcoin są walutami cyfrowymi, którymi można handlować podobnie jak walutami emitowanymi przez rząd. Można ich również używać do dokonywania zakupów towarów i usług, ale liczba firm, które przyjmują je jako zapłatę, jest stosunkowo niewielka.

Firma, która jest właścicielem przeważającej części kryptowaluty XRP, wykorzystuje ją do umożliwienia transakcji między bankami, które operują innymi walutami. Konsumenci są znacznie mniej skłonni do korzystania z XRP niż z bitcoina, który miał być walutą używaną jako alternatywa dla tradycyjnych pieniędzy.

Autor
Zespół redakcyjny Joblife

Od lat pragniemy dostarczać Państwu najświeższe informacje z dziedziny przemysłu, finansów oraz prawa pracy. Nasz zespół każdego dnia gromadzi setki informacji i starannie selekcjonuje treści pod kątem użyteczności i rzetelności.