McDonald’s zarobki 2023 – czy opłaca się tam pracować?

McDonald’s zarobki 2023 – czy opłaca się tam pracować?

Praca w McDonald’s to często początek kariery zawodowej wielu młodych ludzi. Pozostaje jednak pytanie, czy faktycznie ta znana sieć fast-foodów oferuje godziwe zarobki? Wszystko omówimy w dzisiejszym artykule.

Jak wygląda praca w McDonald’s?

Specyfika pracy w dużym stopniu zależy od zajmowanego stanowiska. Niemniej wszyscy pracownicy mogą liczyć na szereg korzyści, takich jak:

  • elastyczny grafik pracy;
  • zniżki dla pracowników;
  • stabilność zatrudnienia;
  • odpowiednie przeszkolenie;
  • służbowa odzież robocza i narzędzia do pracy;
  • terminowe wypłaty;
  • możliwość stałego rozwoju i awansowania;
  • rabaty na posiłki w trakcie pracy;
  • bonus finansowy za polecenie innej osoby do pracy

Dochodzi do tego fakt, że McDonald’s to bardzo duża i znana korporacja, a zatem praca w tej firmie obarczona jest o wiele mniejszym ryzykiem, niż w przypadku zatrudnienia w spółkach typu “no-name” czy w tzw. szarej strefie gospodarki (praca na czarno).

Jak rozpocząć pracę w McDonald’s?

Wymagania wobec kandydatów nie są wygórowane. Oprócz podstawowych umiejętności pracy w zespole i zarządzania czasem, ważne jest posiadanie aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych (dawniej: książeczka sanepidowska).

Trzeba mieć również na uwadze fakt, że praca w tej sieci gastronomicznej wymaga od kandydatów dobrej komunikacji zespołowej i niekoniecznie będzie to zajęcie idealne dla introwertyka. Dobrą wiadomością będzie na pewno to, że McDonald’s nie wymaga od swoich przyszłych pracowników żadnego doświadczenia w gastronomii.

Zarobki w McDonald’s

Niestety zarobki w tej popularniej sieci fast-foodów nie należą do szczególnie wysokich. Początkujący pracownicy mogą liczyć na stawki zbliżone do pensji minimalnej, a w praktyce średnie wynagrodzenia wahają się w granicach 3100 – 4300 zł brutto. Na większe wynagrodzenie może liczyć manager w McDonald’s – od 3500 zł netto wzwyż.

Podsumowując, praca w sieci fast-foodów McDonald’s zapewnia stabilność, możliwość rozwoju i awansu, a także dopasowania grafiku do własnych upodobań. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zarówno zarobki, jak i atmosfera pracy w tej korporacji zależeć będzie od wielu czynników, takich jak chociażby lokalizacja lokalu.


Sprawdź również: 4500 brutto ile to netto?

Autor
Elżbieta Zagłówna
Elżbieta Zagłówna

Magister zarządzania finansami i analityk rynkowy. Entuzjastka ryzykownej gry na giełdzie, wytrawna szachista. Doświadczona w wielu dziedzinach gospodarki Polskiej i europejskiej.