Kryptowaluty – w co inwestować w 2021?

Kryptowaluty – w co inwestować w 2021?

Od kilku lat można zauważyć rosnącą popularność kryptowalut. Umożliwiają one wykonywanie bezpiecznych transakcji, jednak przede wszystkim są wykorzystywane jako medium inwestycyjne. Sytuacja na rynku z roku na rok zmienia się, dlatego w niniejszym tekście postanowiliśmy pokrótce opisać, w co warto inwestować w 2021.

Zainteresowanie kryptowalutami wzrosło znacznie, kiedy okazało się, że po kilku latach od emisji monet w sieci Bitcoin ich wartość wzrosła od paruset USD za sztukę do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Zadziałał wtedy efekt kuli śnieżnej. Obecnie nadal warto inwestować w tę kryptowalutę, jednak coraz częściej korzysta się z innych monet wirtualnych, które mogą w przyszłości zwiększyć swoją wartość kilkukrotnie, jeśli nie więcej.

W jakie kryptowaluty inwestować w 2021?

Nadal pierwsze miejsce na podium popularności ma bitcoin, jednak powstało sporo innych kryptowalut, tzw. altcoinów, które również mają ciekawy potencjał inwestycyjny. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach są znacznie młodsze od BTC i dopiero zaczynają zyskiwać uznanie na giełdach. W takim razie, w co inwestować w 2021?

Litecoin (LTC)

Litecoin to kryptowaluta stworzona w 2011 roku. Na przestrzeni lat jej wartość nie powieliła się w tak znaczący sposób, jak miało to miejsce w przypadku bitcoina. Można jednak zauważyć pewne ciekawe zdarzenia, takie jak nagły wzrost wartości w 2017 r. W przeciągu miesiąca wzrosła ona z 50 USD do ponad 300 USD. Później spadła o kilkadziesiąt procent. Od tamtego czasu można zauważyć cykliczne górki – ostatnia miała miejsce w maju tego roku. Obecnie cena LTC ponownie wzrasta, dlatego to dobry moment na inwestycję. Teraz jedna moneta kosztuje 185 USD.

Ethereum (ETH)

Ethereum to najpopularniejszy konkurent osławionego już bitcoina. Emisja Etheru miała miejsce w 2015 roku. Jego cena cały czas rośnie z pewnymi spadkami, jednak od kilku lat tendencja jest zachowana, z wyjątkiem dołka trwającego od maja do początku sierpnia tego roku. W tym przypadku system blockchain jest tworzony na zasadzie open source, dlatego sieć bardzo szybko się rozrasta. Oznacza to, że w perspektywie następnych lat można mieć niemal pewność wzrostu wartości tej waluty. Obecnie jeden Ether to około 3300 USD. Specjaliści uważają, że w przyszłości Ethereum wyprzedzi Bitcoina.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin nie bez powodu jest nadal najpopularniejszą kryptowalutą. Stworzono ją w 2009 roku i wtedy za jednego dolara można było kupić 1309 BTC. Obecnie 1 BTC kosztuje około 50 000 USD. Jednak czy nadal warto w niego inwestować? W kwietniu tego roku jego wartość wynosiła 63 000 USD, później BTC zaliczył spory spadek, jednak obecnie znowu idzie do góry. Można więc założyć, że nadal będzie wzrastać i nawet jeśli w najbliższym czasie nie pobije rekordu, to raczej nie będzie spadać.

Zcash (ZEC)

ZCash to stosunkowo młoda waluta internetowa, ponieważ sieć powstała w 2016 roku. W przypadku większości walut internetowych stosuje się pseudonimy, natomiast ZEC jest w pełni anonimowy, dlatego jest stosowany w przypadku transakcji wymagających zachowania prywatności. Dzięki temu wyróżnia się na tle konkurentów. Obecnie w obrocie znajduje się 12,5 mln monet, a liczba maksymalna to 21 mln. Cena za token to aktualnie około 160 USD. To ponad o połowę mniej niż w szczytowym punkcie mającym miejsce w maju (ponad 320 USD). Aktualnie ma tendencję wzrostową.

W co inwestować w 2021? Skorzystaj z profesjonalnego kantoru!

Wymienione wyżej waluty elektroniczne możesz kupować oraz sprzedawać – sprawdź kantor kryptowalut. Zaleca się korzystanie z platform, których użytkowanie odbywa się na jasnych warunkach. W większości przypadków kantory pobierają prowizje za transakcje. Jednak impily.com nie wymaga opłat za kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Do tego platforma jest intuicyjna w obsłudze. Środki są chronione nowoczesnymi rozwiązaniami, a więc można korzystać z niej, jak z wirtualnego portfela. Pieniądze można wypłacić w dowolnym momencie.

Wymiany kryptowalut możesz dokonać tutaj – Kantor Kryptowalut Impily.