outsourcing księgowości

Co się kryje pod terminem outsourcing księgowości?

Finanse

Jeśli prowadzimy własną firmę, musimy też prowadzić księgowość. Na szczęście dziś nie jest to już tak kosztowne jak kiedyś – nie musimy tworzyć w strukturach przedsiębiorstwa wewnętrznego działu księgowego, inwestować w budowę odpowiedniej infrastruktury i jej utrzymanie oraz zatrudnienie i szkolenie pracowników.

Zamiast tego możemy podpisać umowę na zdalną obsługę księgową z zewnętrznym biurem rachunkowym, co zagwarantuje nam ogromne oszczędności finansowe. Taki model współpracy określa się terminem outsourcing księgowości. Jak łatwo się domyślić, zdobywa on coraz większe uznanie zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców.

Co obejmuje outsourcing księgowości?

Obsługa księgowa świadczona przez zewnętrzne biuro rachunkowe nie różni się praktycznie niczym od obsługi księgowej realizowanej przez wewnętrzny dział księgowy. W obu przypadkach powierzamy ekspertom pieczę nad przetwarzaniem wszystkich procesów finansowych zachodzących w firmie – od ewidencjonowania jej kosztów i rozchodów po sporządzanie i składanie w jej imieniu miesięcznych i rocznych deklaracji podatkowych. Na outsourcing księgowości mogą się więc zdecydować nie tylko osoby posiadające jednoosobową działalność gospodarczą i co za tym idzie, potrzebujące uproszczonej księgowości, ale też właściciele średnich i dużych przedsiębiorstw, od których wymaga się prowadzenia pełnej księgowości.

Czy takie rozwiązanie się sprawdza?

Outsourcing znajduje zastosowanie w wielu branżach i w każdej z nich cieszy się ogromną popularnością. Więcej informacji pod adresem https://bpion.pl/place-i-administrowanie-kadrami/. Nie inaczej jest z branżą księgową. Outsourcing księgowości coraz częściej wypiera usługi księgowe świadczone w modelu standardowym, ponieważ ma nad nimi tę przewagę, że nie wiąże się z kosztownymi inwestycjami. Przedsiębiorcy chwalą sobie to rozwiązanie również z tego względu, że zdejmuje ono z ich barków odpowiedzialność prawną za ewentualne błędy rachunkowe, a jednocześnie minimalizuje ryzyko ich wystąpienia. Poza tym outsourcing ma tę zaletę, że umożliwia przedsiębiorcom pełną koncentrację środków, czasu i energii na głównym obszarze ich działalności, co znacząco podnosi ich produktywność.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze