Bociany Przygodzice online kamera na żywo

Bociany z Przygodzic – kamera online na żywo | FORUM

Felietony

Oglądaj na żywo bociany z Przygodzic. Kamera online transmituje obraz przez 24h na dobę. Dlaczego warto obserwować najsłynniejsze bocianie gniazdo w Polsce? Powodów jest bardzo dużo i z pewnością docenią je miłośnicy zwierząt, ale nie tylko. Sprawdź, gdzie oglądać bociany, które co roku zamieszkują gniazdo w Przygodzicach.

Przygodzice – gniazdo bocianów online

Te piękne ptaki można podglądać przez całą dobę już od kilku lat. Wszystkie dzięki zamontowanej kamerze tuż nad gniazdem. Transmituje ona kolorowy obraz bez dźwięku non stop – również zimą, gdy bociany w gnieździe są nieobecne. Obraz z kamery dostępny jest na oficjalnej stronie Przygodzic – link znajduje się poniżej.

[Oglądaj bociany w Przygodzicach online]

Bociany z Przygodzic – co się dzieje w gnieździe?

Każdy kto choć raz miał okazję z bliska przyjrzeć się tym ptakom może powiedzieć, że jest w nich coś wyjątkowego. Rozpiętość skrzydeł bocianów mieści się w granicach 155–215 cm. Czym żywią się bociany? Jedzą m.in. małe gady, owady, ryby oraz małe ssaki. Jednym słowem są zwierzętami mięsożernymi. Pożywienie bociana najczęściej znajduje się wśród niskiej roślinności oraz na płytkich wodach. Stąd też najczęściej właśnie tam możemy zobaczyć żerujące bociany. Samica może przystąpić do lęgu jedynie raz w roku. Najczęściej składa po 4 jaja, z których po ok. 33 dniach wylęgają się młode. Opuszczają one gniazdo po ok. 60 dniach od wyklucia, przy czym nadal przez jakiś czas są karmione przez rodziców.

Bociany to z pewnością wyjątkowe ptaki, a dzięki odpowiedniej technologii możliwe jest śledzenie ich poczynań online. Kamera skierowana na bocianie gniazdo transmituje obraz przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. Niestety z racji tego, że bociany odlatują z Polski na okres jesienno-ziomwy, przez ten czas możemy obserwować wyłącznie puste gniazdo. Warto też dodać, że dostęp do widoku z kamery jest całkowicie bezpłatny! Zapraszam wszystkich sympatyków zwierząt do śledzenia oficjalnej strony projektu i obserwacji poczynań bocianów od ich przylotu w okolicach kwietnia, wylęgu młodych, aż po okres dorastania i wylotu.

Bociany w Przygodzicach – ciekawostki o bocianach

Mówiąc o bocianim gnieździe w Przygodzicach grzechem byłoby nie wspomnieć o istotnych faktach i ciekawostkach na temat bocianów. Przede wszystkim są to ptaki zamieszkujące praktycznie cały świat z wyłączeniem Antarktydy. Jednak to Azja oraz Afryka może poszczycić się obecnością największej ilości gatunków bocianów. Podczas lotu zarówno nogi, szyja jak i głowa są wyciągnięte, dzięki czemu pomimo sporych rozmiarów, bociany doskonale szybują. Ponadto potrafią dobrze wykorzystywać wznoszące prądy powietrza. Wychowaniem potomstwa zajmują się para bocianów, która wspólnie je karmi i wysiaduje. Skoro już o wyżywieniu mowa to nogi bocianów przystosowane są do brodzenia w płytkiej wodzie.

Obserwując bociany w przygodzickim gnieździe można zasugerować się, że pary są niemal nierozłączne. Niestety tak nie jest i bociany mimo tego, że są monogamiczne, to nie dobierają sobie partnera na całe życie. Bociany są ptakami stadnymi i niekiedy można zaobserwować stada liczące nawet tysiące osobników. Na koniec warto dodać, że bocian biały jest w Polsce gatunkiem chronionym.

Zdjęcie: pl.wikipedia.org


To również Cię zainteresuje!

Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

Grafik 3D, fotograf, podróżnik. Miłośnik pisania wierszy, opowieści, artykułów publicystycznych. Pasjonat astronomii i wycieczek górskich. Ponad 10 lat doświadczenia w działaniach marketingowych.