Wykorzystaj potencjał falowników marki Siemens

Wykorzystaj potencjał falowników marki Siemens

Firma Siemens jest znana ze swojej jakości i solidności produktów. W swojej ofercie posiada również szeroki wybór przemienników częstotliwości. W ofercie znajdują się urządzenia, które spełniając wymagania urządzeń znajdujących się w prostych jak i bardziej złożonych aplikacjach. Dzięki temu można dostosować je do aktualnych potrzeb. Falowniki Siemens mogą w skuteczny sposób ułatwić pracę i zoptymalizować procesy produkcyjne.

Z czego zbudowane są falowniki?

Zacznijmy od tego czym w ogóle są falowniki. Otóż nazywane również przemiennikami częstotliwości i służą do płynnej regulacji częstotliwości, a w konsekwencji również regulacją prędkości obrotowej silników. Zmieniają prąd stały na prąd zmienny z regulowaną wartością nie tylko częstotliwości, ale również napięcia. Poza tym falowniki posiadają zabudowaną ochronę silników przed przeciążeniem, więc ogranicza konieczność stosowania dodatkowych wyłączników silnikowych. Poza tym mają również układ płynnego rozruchu. Budowa falownika składa się z tranzystorów, które są sterowane procesorem przemiennika. Napięcie wyjściowe falownika ma charakterystykę sygnałów prostokątnych, a odpowiednio trwające impulsy dają żądaną wartość napięcia skutecznego. Częstotliwość ta często jest zależna od częstotliwości przełączania pary tranzystorów dla danej fazy. Ilość przełączeń między napięciem dodatnim a ujemnym na fazie to właśnie częstotliwość wyjściowa. Falowniki produkowane są w szerokim spectrum mocy od kilku do kilkudziesięciu kW.

Wykorzystanie falowników w automatyce przemysłowej

Falowniki częstotliwości znajdują bardzo szerokie zastosowanie prawie w każdej gałęzi przemysłu. Są wykorzystywane również w budownictwie, ale także można stosować je w życiu codzienny. Są one obecnie najbardziej wydajnym sposobem na regulowanie prędkości obrotowej. Jeśli chodzi o przemysł produkcyjny to jest to najczęstsza branża, w której można zetknąć się z wykorzystywaniem przetworników częstotliwości. Stosuje się je przy wszelkiego rodzaju sprężarkach, pompach jak i przenośnikach. Z sukcesem wykorzystywane są przy taśmach produkcyjnych – gdzie ich najczęstszym zadaniem jest zmiana prędkości ruchu. Wraz z rozwojem technologii zaczęto je wykorzystywać w sprzętach AGD jak na przykład w pralkach czy wentylatorach. Ponadto falowniki wykorzystywane są w branży budowlanej, gdzie zdobywają popularność w bramach automatycznych, w których ich zadaniem jest zachowanie płynności otwierania i zamykania. Kolejne branże, które doceniły zalety falowników są transport, kopalnie czy też te związane z odnawialnymi źródłami energii jak turbiny wiatrowe, ogniwa słoneczne/fotowoltaiczne.

Falowniki marki Siemens – dlaczego warto na nie postawić

Decydując się na zakup falownika warto skorzystać z oferty Automatyka-sklep.eu, który jest dystrybutorem automatyki przemysłowej i ma w swojej ofercie szeroki wachlarz równego rodzaju przemienników częstotliwości, więc na pewno któryś będzie odpowiadał na aktualne potrzeby. W swojej ofercie ma zarówno falowniki do jednofazowych jak i trójfazowych, a także pozostały potrzebny do ich zainstalowania osprzęt. Warto zwrócić uwagę na falowniki marki Siemens. W bogatej ofercie tej firmy znajdują się urządzenia zarówno spełniające wymagania prostych, a także skomplikowanych projektów. Falowniki marki Siemens posiadają interfejsy komunikacyjne, za pomocą których integracja z systemami sterowania czy systemami wizualizacji jest niezwykle szybka i sprawna. Niektóre z modeli mają możliwość podglądu aktualnego poziomu zużycia energii oraz możliwość jego redukcji. W zależności od modelu są wyposażone w wejścia cyfrowe, analogowe, wyjścia analogowe oraz przekaźnikowe. Mogą posiadać wbudowany regulator PID jak np. model Micromaster 420. Producent zapewnił komunikację Profinet, Profibus, Ethernet/IP, Modbus, BACnet, a także Wi-Fi Smart Access Module. Poza tym przekaźniki Siemens można rozbudować o dodatkowe moduły wejść – wyjść. Konkurencyjna oferta i jakość wykonania sprawiają, że warto na nie postawić.