Na co zwrócić uwagę przyswajając naukę języka angielskiego?

Na co zwrócić uwagę przyswajając naukę języka angielskiego?

Kursy językowe często reklamują swoją skuteczność w przyswojeniu sobie przez kursanta języka obcego. Jest to jednak niewykonalne w odniesieniu do kursów skierowanych do osób dorosłych, na przykład kursów angielskiego dla firm. Przyswojenie języka jest możliwe tylko, gdy mówimy o osobach które nie zakończyły jeszcze okresu dojrzewania. Później można jedynie nauczyć się języka.

Co jest ważne podczas nauki języka angielskiego?

Aby dobrze poznać język trzeba poznać trzy najważniejsze aspekty języka – słownictwo, wymowę oraz gramatykę. Tylko znając wszystkie te trzy dziedziny języka, można pochwalić się biegłą znajomością języka.

Nauka słownictwa angielskiego

Naukę języka obcego zaczynamy od nauki podstawowego słownictwa. Niczego innego nie możemy się nauczyć bez znajomości odpowiedniego słownictwa. Nauka słówek jest wyjątkowo czasochłonna i może się okazać zniechęcająca na początku nauki języka. Dlatego ważne jest, by dobrać odpowiednią metodę nauki. Zdecydowanie najmniej efektywnym sposobem nauki słownictwa jest uczenie się na pamięć list słówek. Po pierwsze trudno jest zapamiętać tak dużo informacji za jednym podejściem – aby coś trwale zapamiętać trzeba to kilka razy powtórzyć przez dłuższy okres czasu. Po drugie nawet jeśli uda nam się zapamiętać te słówka, to możemy nie wiedzieli jak je wykorzystać w zdaniu. Dlatego warto jest uczyć się słownictwa z kontekstem, dzieląc je tematycznie – na przykład angielski dla firm lub w restauracji. Można też uczyć się słówek poprzez kojarzenie ich z obrazkami, grając w gry słowne.

Nauka gramatyki angielskiej

Przy nauce gramatyki ważne jest poznawanie czasów gramatycznych, konstrukcji gramatycznych oraz zagadnień gramatycznych dotyczących części mowy. Nauka gramatyki nie jest prosta i wymaga sporo zaangażowania. Ważne jest, by rozwiązywać dużo ćwiczeń i dużo powtarzać.

Ćwiczenie mówienia w języku angielskim

Podczas nauki języka, zwłaszcza w szkole, ćwiczenie mówienia w języku angielskim jest zaniedbywane. Duży nacisk kładzie się na słownictwo i gramatykę, bo w licznych klasach trudno jest sprawdzać umiejętność mówienia. Jednak w codziennym życiu to właśnie mówienie po angielsku może okazać się najważniejsze – na przykład na kursach angielskiego dla firm często ćwiczone jest przeprowadzenie rozmowy z klientem, bo firmom bardzo zależy na tym by ich pracownicy mogli się płynnie porozumiewać. Takie kursy znajdziesz na Ellalanguage.com. W pojedynkę mówienie po angielsku można ćwiczyć poprzez osłuchiwanie się z językiem – na przykład poprzez słuchanie muzyki lub oglądanie seriali. Można też nagrywać siebie samego mówiącego na głos, by potem to odsłuchać i porównać z oryginałem. Niezastąpiona jest też rozmowa z inną osobą, dlatego warto w czasie wakacji odważyć się i spróbować porozmawiać z kelnerem lub sprzedawcą w języku angielskim.