Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Zagadnienie, ile trwa pozycjonowanie strony internetowej, to temat-rzeka. Jakiegokolwiek specjalistę SEO nie zapytasz, odpowiedź najprawdopodobniej będzie brzmieć: “To zależy”. Bo rzeczywiście zależy!

Czynników wpływających na czas pozycjonowania jest ogrom i opowiemy o nich poniżej. Sprawdzimy też, jakich działań musi podjąć się ekspert na stronie klienta, aby zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarki. No i last but not least zaryzykujemy stwierdzenie, ile czasu potrzeba na wypozycjonowanie strony w internecie.

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej polega na podjęciu przez specjalistę poszczególnych zadań mających na celu:

 • ocenę ogólną strony,
 • ocenę jej struktury,
 • sprawdzenie dotychczasowych prac SEO na danej domenie,
 • poprawienie parametrów technicznych.

Dzięki rzetelnej ocenie działania strony, jej responsywności, szybkości ładowania, dotychczasowej optymalizacji pod słowa kluczowe czy zorientowaniu się w niuansach dotyczących zaplecza technicznego, specjalista może rozpocząć dalsze etapy prac.

Jeśli masz firmową stronę internetową i zauważasz, że plasujesz się nisko w wynikach wyszukiwania, Twój sklep ma duży procent porzuconych koszyków, a zyski i widoczność nie spełniają Twoich oczekiwań, skorzystaj z pomocy specjalisty SEO.

Specjalista SEO, z którego usług możesz skorzystać podczas kompleksowej współpracy z agencją interaktywną, dzięki wiedzy, umiejętnościom i narzędziom skutecznie wypozycjonuje Twój adres www.

Jakie zadania wykonuje pozycjoner?

 • na początku: audyt techniczny strony, dzięki czemu oceni
 • działania pozycjonerskie obejmują opracowanie strategii SEO, która będzie najodpowiedniejsza w danym przypadku.
 • specjalista SEO optymalizuje treść strony pod dobrane frazy kluczowe. Dotyczy to opisów zakładek, produktów czy podstrony blogowej. Dobór słów kluczowych posłuży do stworzenia marketingu treści, który wypełni stronę.
 • ważnym elementem pracy pozycjonera jest również budowanie zaplecza linków zewnętrznych. Dzięki wartościowym linkom można sprawić, że strona będzie lepiej widoczna dla robota, a co za tym idzie, szybciej dotrze do czytelników,
 • nie należy zapominać o analizie konkurencji! Zerkanie na działania, jakie podejmują konkurenci nie jest złym nawykiem. To element przemyślanej strategii. Warto sprawdzać, co robią strony podobne do naszej, że utrzymują się na pierwszej stronie wyszukiwań. Dobrze uczyć się od najlepszych.

Ile trwa pozycjonowanie strony w internecie?

Jak wspomnieliśmy wyżej, praca nad SEO obejmuje szereg rozmaitych działań na różnych polach. Czy na tej podstawie możemy w końcu oszacować, ile trwa pozycjonowanie strony w internecie?

Zapewne nie takiej odpowiedzi oczekujesz: niestety nie da się tego ściśle określić. To, ile potrwają działania pozycjonera i ile czasu zajmie stronie wykazanie algorytmom, że jest warta TOP10, to kolejna kwestia zależna od wielu zmiennych.

Od czego zależy czas dotarcia do pierwszej strony wyszukiwań w Google?

 • Od działań, które były prowadzone wcześniej w witrynie. Jeśli prace były zgodne ze sztuką i dobrze zorganizowane, wpłynie to korzystnie na szybsze wypozycjonowanie strony.
 • Zależy to także od wieku strony. Nowa strona, bez historii SEO jest trudniejsza w pozycjonowaniu. Strona, na której wcześniej były prowadzone prace SEO, jest lepiej widziana przez Google.
 • Od branży i zarazem typu słów kluczowych, na jakie będzie pozycjonować się strona. Są branże bardziej konkurencyjne, w których przypadku trudniej wybić się na prowadzenie w wynikach. Bardziej ogólne słowa kluczowe również podnoszą poziom trudności pozycjonowania.

Przyjmuje się jednak, że w najprostszych przypadkach pierwsze efekty pozycjonowania są widoczne po kilku tygodniach. Tych przypadków jest jednak mniej. Raczej należy nastawić się na to, że pierwsze oczekiwane wyniki pojawią się na horyzoncie po kilku miesiącach.

Jak wypozycjonować stronę internetową?

W takim razie czas na złotą radę, jak wypozycjonować stronę internetową? Przede wszystkim, od samego początku prowadzenia biznesu, warto zadbać o SEO i przemyślane działania.

Najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług agencji i certyfikowanych pozycjonerów. Agencja interaktywna Redseo oferuje kompleksową opiekę w zakresie SEO oraz Google Ads dla firm.

Dzięki fachowej opiece szybciej i skuteczniej zadbasz o swoją stronę i jej widoczność w sieci.