Pilne! Buraczki tarte "wiórki": wycofane ze sprzedaży

Pilne! Buraczki tarte “wiórki”: wycofane ze sprzedaży

Aktualności

Miałeś okazję kupić “Buraczki wiórki” marki “Frutico” w sieci sklepów Lewiatan? Uważaj! Jedna z partii może zawierać pleśń, odłamki szkła oraz martwe szkodniki. O jaki produkt chodzi?

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny w poniedziałek 05.10.2020, w badanej próbce produktu: “Buraczki wiórki”, 290 g, P.P.H.U. “Frutico”, Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice stwierdzono obecność pleśni, martwych szkodników oraz odłamków szkła.

Felerna partia ma numer: 15.07.2021/B
oraz przydatność do spożycia: 15.07.2021

Zgodnie z zaleceniem GIS, produktu tego nie należy spożywać!
Wykrycie tego incydentu możliwe było dzięki skardze konsumenta, który zareagował na nieprawidłowości w produkcie. Na tej podstawie Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała 4 próbki, za czego:

  • w trzech z nich wykryto pleśń;
  • w dwóch z nich wykryto zasuszone szkodniki
  • w jednej z nich wykryto odłamki szkła

O incydencie natychmiast poinformowany został Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Przeprowadzona kontrola w zakładzie produkcyjnym wykazała, że szkodliwa partia zawierała 6400 sztuk produktu. Całość przekazana została do dystrybucji sieci sklepów Lewiatan Holding S.A. Rozpoczęto proces wycofywania wadliwej partii z obiegu.

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl

Od 11 lat tworzy specjalistyczne treści o charakterze poradnikowym. Jego wiedza czerpana jest z wielojęzycznych kanałów informacyjnych oraz encyklopedii naukowych. Osobiście miłośnik górskich podróży i pasjonat działań marketingowych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze